Книги наших земляків

Аркушин Г. Голоси з  Підляшшя

Аркушин Г. Голоси з Підляшшя [Текст] : (тексти) / Г. Аркушин. – Луцьк : Вежа, 2007. – 536 с.

У збірнику вміщені тексти як із південного, так і північного Підляшшя, записані упродовж 1997-2006 років. Тематика текстів – це розповіді про сім’ю, звичаї та обряди, про те, що й досі болить (пор. повідомлення респондентів із південного Підляшшя про виселення), перекази і бувальщини; крім цього, автор шукав відповіді у самих підляшуків, якою мовою вони говорять.

Розповіді діалектоносіїв передані фонетичною транскрипцією, паралельно запропоновано транслітерацію цих текстів засобами сучасної української графіки при максимальному збереженні говіркових відмінностей.

Для мовознавців (зокрема діалектологів та етнолінгвістів), фольклористів істориків і всіх, хто цікавиться народною мовою.

 
Артесюк Г. К. Нариси історії освіти Ківерцівського району

Артесюк Г. К. Нариси історії освіти Ківерцівського району : наук.-попул. вид. / Г. К. Артесюк, О. Й. Дем’янюк. – Луцьк : Твердиня, 2011. – 172 с.

Науково-популярне видання охоплює значний період становлення та розвитку освіти на території Ківерцівського району Волинської області. Увага авторів зосереджена як на періоді зародження освітянської справи та заснування перших шкіл на території району, так і на сучасному стані розвитку освіти Ківерцівщини. Особливе значення приділене формуванню освітянської мережі району, людським долям місцевих педагогів.

Видання розраховане на істориків-освітян, краєзнавців, дослідників минулого нашої держави, Волинського краю та Ківерцівщини.

 
Богуш М.І. Ківерцівщина

Богуш М. І. Ківерцівщина: крізь віки і долі : iсторико-краєзнавчі нариси / М. І. Богуш, Г. Павленко. – Луцьк : Надстир'я, 2006. – 520 с.

В книзі розповідається про найважливіші етапи життя і боротьби багатьох поколінь людей Ківерцівщини.

Тут читач знайде документальні розповіді про події глибокої давнини, далекого і близького минулого й теперішніх днів, про долі особистостей, які проживали і проживають на цій землі.

 
Боярчук П. О. Бій під стінами храму

Боярчук П. О. Бій під стінами храму : повість-хроніка / П. О. Боярчук. – Луцьк : Надстир’я, 2005. – 360 с.

Центральною подією в сюжеті повісті Петра Боярчука “Бій під стінами храму”, яка розкриває маловідомі сторінки історії національно-визвольних змагань в Україні 40-50-х років XX століття, став безприкладний за рівнем героїзму та жертовності бій чоти (взводу) Української Повстанської армії з навалою гітлерівських карателів, що відбувся у вересні 1943 року в Новому Загорові на Волині. І героями цього твору є цілком конкретні люди, яких автор змальовує у невигаданих тогочасних обставинах, де в усьому, здається, торжествувала жорстока сила зброї, але перемагали врешті сили зовсім інші. Поступово втягуючи читача у вир подій, що проходять крізь долі, мрії та найпотаємніші почуття персонажів твору, книга водночас захоплює і сюжетною гостротою, і документальною переконливістю та життєвою правдивістю.

 
Боярчук П. О. Дорогами болю

Боярчук П. О. Дорогами болю [Текст] : повість / П. О. Боярчук. – Луцьк : Надстир'я, 2003. – 454 с. : фотоіл.

Нова книга прозаїка і публіциста Петра Боярчука “Дорогами болю” – це широка художньо-документальна розповідь про героїчні й страдницькі шляхи українців до здійснення віками виношуваної ними мрії мати свою соборну державу та свою державну незалежність. А зокрема, про той їх відрізок, що клався у XX столітті носіями української національної ідеї крізь усе ще маловідому неоголошувану війну комуно-більшовизму та взятого ним у союзники російського імпер-шовінізму проти України. Відтак, – крізь голодомори й розстріли, тортури й наругу, концентраційні табори, спецпоселення й висилки, гоніння, утиски і переслідування, крізь усе те, що лежить за одним коротким і страшним словом геноцид. Водночас – це оповідь про всеперемагаючу силу духу, що його ведуть за собою Віра, Надія, Любов.

Книга розрахована на широкий загал читачів, вона є цінним посібником з окремих питань історії України, народознавства, краєзнавства. Цілком органічно до неї увійшли виправлені та доповнені автором розділи повісті “На Сибір і додому”, що побачила світ 1998 року в книжці “Крик голодного звіра”.

 
Боярчук П. О. Крик  голодного звіра

Боярчук П. О. Крик голодного звіра [Текст] : повісті / П. О. Боярчук. – Луцьк : Надстир'я, 1998. – 220 с.

У книгу журналіста Петра Боярчука “Крик голодного звіра” увійшли художньо-документальні повісті “На Сибір і додому” та “3 журавлем у небі”, що тематично поєднані між собою. Розділи повісті “На Сибір і додому" – це неретушовані спогади-свідчення волинян, реабілітованих згідно із Законом “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”, подані з деякими авторськими коментарями та узагальненнями в єдиному художньо-літературному зв’язку. Повість “З журавлем у небі” – подальше розкриття цієї ж теми крізь призму власного бачення того, чого довелося зазнати репресованій сталінщиною сім’ї автора і йому особисто.

В доступній формі і на конкретних людських долях книга розкриває і досі ще не розкриті до кінця сторінки нашої історії, які впродовж цілого ряду літ були у ній “білими плямами”, виводить між люди ту правду, котра до розпаду СРСР утримувалася як не за колючими дротами “виправних” таборів і тюрем, то за ґратами і сталевими дверима “спецхранів”. Правду, яка свідомо перекручувалася носіями та продовжувачами “Єдино правильної” комуністичної ідеології і перекрученою втокмачувалася в голови тих, хто за задумом творців більшовицької імперії, врешті-решт, мусив утратити своє національне обличчя, забути, хто ми є і якого ми роду.

В цілому книга “Крик голодного звіра” – це сторінки історії маловідомої війни більшовицько-сталінської системи проти України та українців, проти їх одвічної мрії про власну соборну державу і державну незалежність. Книга призначена для широкого загалу читачів.

 
Боярчук П. О. ПРО ЩО МОВЧИТЬ СТАРА ОЛИКА: Повість-хроніка

Боярчук П. О. Про що мовчить стара Олика : Повість-хроніка / П. О. Боярчук. – Луцьк : Надстир'я, 2009. – 192 с. : іл.

Історико-краєзнавча повість-хроніка Петра Боярчука «Про що мовчить стара Олика» - це динамічна розповідь сучасного письменника і публіциста про минуле та теперішнє одного із найдавніших і найбагатших на пам'ятки історії містечкових поселень Волині, що в багатьох випадках досі зостається нерозгаданою загадкою, а тим і вабить до себе, породжуючи час від часу нові і нові дискусії.

Це - захоплююча подорож у не розкриті ще таємниці, властивий авторові полемічний підхід до шаблонно оцінених у недалекому минулому подій та явищ, гостра публіцистична спрямованість, коли йдеться про деякі сучасні реалії.

Повість-хроніка «Про що мовчить стара Олика», без сумніву, є корисним посібником і для краєзнавців та вчителів історії, і для учнівської та студентської молоді, і для всіх, хто прагне в нашій минувшині побачити майбутнє. Книжка легко читається, є багатою на ілюстрації.

 
Гаврилюк М. Засвіття

Гаврилюк М. Засвіття : музично-мистецький альманах / М. Гаврилюк. – Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2017. – 130 с.

“Засвіття” – це неповторна подорож у країну пісні. Вона дарує світлі спогади, натхнення душі й чисті мрії. Пісня об’єднує серця і робить їх добрішими.

Поет Ігор Павлюк про творчість автора сказав: “... у тебе чистота серця й думки, і пісенність, пісенність...”

Цей новий музично-мистецький альманах відомого поета-пісняра Миколи Гаврилюка відкриває велику палітру почуттів на планеті Земля.

 
Гаврилюк М. Мелодії літ

Гаврилюк М. Мелодії літ : поезії / М. Гаврилюк. – Луцьк : Волин. обл. друкарня, 2008. – 84 с.

Микола Гаврилюк відомий своїми книгами “Поліський букет”, “На Нивках”, “Симфонія лілей”, “Село над Путилівкою”. “Мелодія літ” – поетична збірка, якою автор зустрічає п’ятдесятиріччя. У ній чимало філософських роздумів, пісенних строф, лірично-настроєвих замальовок.

 
Гаврилюк М. На нивках

Гаврилюк М. На Нивках [Текст] : вірші, проза / М. Гаврилюк. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2000. – 64 с.

Поезій Миколи Гаврилюка – це мандрівка стежками пам’яті у край дитинства, першої юнацької любові. Криниця людської душі, на його переконання, стає чистішою і глибшою, коли черпаєш з неї живе слово. Воно надихає і окрилює, дає снагу жити і по-новому осмислювати пройдене. Тому й часострада авторського життя пульсує любов’ю до людей.

 
Гаврилюк М. Поліський букет

Гаврилюк М. Поліський букет [Текст] : вірші / М. Гаврилюк. – Луцьк : Надстир’я, 1999. – 52 с.

"Поліський букет" – перша збірка педагога з Ківерцівського району на Волині Миколи Гаврилюка. Головний її мотив – любов до рідного краю, до того куточка на землі, де народився і виріс.

 
Гаврилюк М. Село над  Путилівкою

Гаврилюк М. Село над Путилівкою [Текст] : Істор.-краєзн. вид. / М. Гаврилюк. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2003. – 32 с.

“Село над Путилівкою” – історико-краєзнавчий нарис про с. Дубище Ківерцівського району. У ньому розповідається про заснування і розвиток села, будівничих. Багатогранною і нелегкою була його доля. Яких лиш панів і зверхників не бачило над собою.

 
Гаврилюк М. Симфонія лілей

Гаврилюк М. Симфонія лілей [Текст] : зб. літ.-муз. творів / М. Гаврилюк. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2001. – 40 с.

“Симфонія лілей” – це чистота рідних поліських оберегів. Це щира, лірична подорож у країну Душі, здійснити яку може людина, по-справжньому закохана в пісенне слово.

Відомий український поет лауреат премії ім. Василя Симоненка – Ігор Павлюк про творчість автора написав “... у тебе чистота серця й думок, і пісенність, пісенність...”.

До уваги читача новий збірник поета-педагога з Ківерець Миколи Гаврилюка.

 
Гапонюк М. В. Золотий зорепад

Гапонюк М. В. Золотий зорепад : пісні / М. В. Гапонюк, В. В. Місюра – Луцьк : Ред.-вид. відділ навч. мет. центру культури Вол., ПП Іванюк В. П., 2010. – 152 с.

До книги “Золотий зорепад” увійшли пісні на слова волинського поета Володимира Місюри.

Збірник можна поділити на декілька підрозділів. Це пісні – спогади (“Золотий зорепад”), пісні про нерозділене кохання (“Калина плаче на вітрах”), про неможливість закоханим бути вдвох (“Трістан та Ізольда”).

Видання розраховане на широке коло шанувальників пісні, музичних керівників, аранжувальників, вчителів музики, виконавців.

 
Гапонюк М. В. Йде зима весела

Гапонюк М. В. Йде зима весела : пісні для дітей / М. В. Гапонюк, В. В. Місюра – Луцьк : Ред.-вид. відділ навч. мет. центру культури Вол., 2008. – 68 с.

До книги увійшли дитячі пісні зимового циклу. Автор адресує її щонайперше дітям і їх батькам, а також музичним керівникам дошкільних навчальних закладів, учителям музики, педагогам початкової школи, усім шанувальникам української пісні.

 
Гапонюк М. В. Привіт нашій мамі

Гапонюк М. В. Привіт нашій мамі : пісні / М. В. Гапонюк. – Луцьк : Ред.-вид. відділ навч. мет. центру культури Вол., ПП Іванюк В. П., 2010. – 72 с.

“Привіт нашій мамі” – своєрідна присвята матерям та жіноцтву. До книги увійшли пісні на слова відомих українських та місцевих авторів. Це шоста збірка автора.

Видання розраховане на широке коло шанувальників пісні, музичних керівників, аранжувальників, вчителів музики, юних виконавців.

 
Гапонюк М. Неповторна мить

Гапонюк М. В. Неповторна мить [Текст] : пісенна зб. / М. Гаврилюк. – Луцьк : ПП Іванюк В. П., 2003. – 52 с.

“Неповторна мить” – перша пісенна збірка вчителя співів Затурцівської ЗОШ. Вона засвідчує про поетичність і співучість душі, Миколи Гапонюка.

Сподіваємось, книга стане в пригоді вчителя, знайде свого читача і виконавця серед шкільної молоді.

 
Гапонюк М. В. Тихо плине ріка

Гапонюк М. В. Тихо плине ріка : пісні / М. В. Гапонюк, В. В. Місюра – Луцьк : Ред.-вид. відділ навч. мет. центру культури Вол., 2009. – 96 с.

Назву книзі дав вірш волинського поета Олександра Гаврилюка, на текст якого була написана пісня. Його мелодії – прості і невибагливі. Їх можуть співати дорослі і діти. У них широка гама почуттів, різноманітна тематика. Все ж внутрішню енергетику кожної пісні визначають архетипи рідного краю, мелодика й ритм – від серцебиття, голосів живої природи, стихії. Грім, дощовиця, свіжий подих вітру, спів озерної хвилі – все є у його музиці.

Композитор-аматор адресує свою збірку всім шанувальникам української пісні.

 
Гапонюк М. В. Як давно це було

Гапонюк М. В. Як давно це було : пісні / М. В. Гапонюк, В. В. Місюра – Луцьк : Ред.-вид. відділ навч. мет. центру культури Вол., ПП Іванюк В.П., 2008. – 72 с.

До книги увійшли пісні на слова відомих українських та місцевих авторів.

Видання розраховане на широке коло шанувальників пісні, музичних керівників, аранжувальників, вчителів музики, виконавців.

 
Гоць П. Ківерці

Гоць П. Н. Ківерці : віршовано-пісенний спогад про часи навчання в Ківерцівському культосвітньому технікумі (1952 — 1955 рр.) / П. Н. Гоць. — Луцьк : "Надстир'я", 2010. — 100 с. : іл.

Віршовано-пісенна збірка "Ківерці" присвячена рокам навчання Петра Гоця і його однокурсників у Ківерцівському культосвітньому технікумі в 1952-1955 роках.

Збірку створено з нагоди зустрічі перших випускників технікуму 1955 року, що відбулася 16 квітня 2010 року в Академічному театрі ім. Т. Шевченка в Луцьку.

 
Гупало С. Люди і трафарети

Гупало С. Люди і трафарети : роман / С. Гупало. – К. : Укр. письменник, 2018. – 348 с.

Роман “Люди і трафарети” – не тільки легенька сув’язь картин учорашнього життя українців як на рідній землі, так і за кордоном, на заробітках... Цей твір – своєрідне дзеркало, поставлене позаду тих, хто пішов шукати свою правду.

Провінційне містечко Ріверці – крайцентр, з якого одні вирушають “інспектувати” процес розбудови самостійної держави, інші подаються у далекі світи, аби заробити на прожиття і відшукати своє “я”.

Метафорична мова, незвичайний стиль роману привертають увагу й освіченого читача. Роман Сергія Гупала – спроба по-своєму написати про самотність, страждання простої людини і сміливців, що на благородній стезі – у процесі державних перетворень. До когорти останніх примкнув і головний герой роману Толя Будлатко. Але навіть ті, що “інспектують” державотворчий процес на селі, просто використовуються вчорашніми відданнями КПРС...

 
Гупало С. Моя несподівана радість

Гупало С. Моя несподівана радість : поезія / С. Гупало. – К. : Укр. пріоритет, 2017. – 232 с.

До книги увійшли вірші різнопланового звучання, в яких неповторне відчуття, осмислення нашої епохи. Автор не цурається і вічних питати – у напрямку природи, кохання, любові... Чимало поезій – з ознакою іронії, яка характерна творчості Сергія Гупала.

 
Гупало С. Привид замку Радзивіллів

Гупало С. Привид замку Радзивіллів : повість; нариси / С. Гупало. – К. : Факт, 2003. – 160 с. : іл.

Повість "Привид замку Радзивіллів" написана на основі архівних досліджень життя західноукраїнського містечка Олика. У ХІХ ст. тут відбулися складні міжетнічні та міжконфесійні процеси.

Нариси, що увійшли до книги, розповідають про невідомі й маловідомі факти з життя визначних письменників і діячів культури й науки, доля яких пов'язана з українською землею. Це Данило Братковський, Петро Вітгенштейн, Михайло Глінка, Ігор Стравінський, Юрій Косач, Джозеф Конрад, Генрик Юзевський, Микола Гумільов, Михайло Кравчук.

 
Гупало С. Світанки над Західним Бугом

Гупало С. Світанки над Західним Бугом : поезії / С. Гупало. – Луцьк : Надстир’я, 1998. – 80 с.

До першої поетичної збірки Сергія Гупала увійшли твори (за винятком кількох віршів), що включалися до одноіменної дипломної роботи – “Світанки над Західним Бугом”, котра була захищена з відзнакою в Літературному інституті і позачергово ставилася у план випуску московського видавництва “Молодая гвардия”. Однак автор відмовився від такого “привілею”, оскільки рукопис його поетичних творів уже знаходився у львівському “Каменярі”. На жаль, через “рідну” бюрократичну тяганину у видавництві поетична збірка у світ не вийшла...

Внутрішня напруженість, своєрідні ритміка та інтонаційність творів народжують зворотній відгук у душі читача. Протест проти бездуховності та “зашореності, надія, що людина вільною себе не лише усвідомить, а й буде такою, відгомін далекої минувшини, де жили наші горді і мужні предки, – діапазон “Світанків над Західним Бугом”, позначений то іронією, то скепсисом, а найчастіше найціннішим для автора – лірикою.

 
Дем’янюк О. Й. Військово-політичні аспекти розвитку Волинської губернії у 1914-1921 роках

Дем’янюк О. Й. Військово-політичні аспекти розвитку Волинської губернії у 1914-1921 роках : монографія / О. Й. Дем’янюк. – Луцьк : Твердиня, 2011. – 320 с.

У монографії висвітлено військово-політичні аспект розвитку Волинської губернії під час Першої світової війни та у добу українських національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. Особливу увагу приділено формуванню національної свідомості волинян під впливом загальнодержавних процесів. Проаналізовано перебіг військових подій на території Волині в період Першої світової війни, вивчено військово-політичну ситуацію на території губернії в період діяльності УЦР, Гетьманату, Директорії УНР. Детальнішому висвітленню піддано періоди перебування керівництва УНР на Волині, польсько-українські переговори, військово-політичну діяльність Директорії на території волинських земель. Значний архівний матеріал, дослідження вітчизняних та діаспорних авторів дозволили створити цілісну картину військово-політичного протистояння на волинських землях різних військових та політичних сил у процесі боротьби за українську державність.

Монографія розрахована на увагу істориків, краєзнавців, дослідників минулого нашої держави та волинського краю.

 
Євницький З.М. Історична довідка про створення Лопатенського меморіального комплексу

Євницький З. М. Історична довідка про створення Лопатенського меморіального комплексу "Партизанська слава" / З. М. Євницький. – Луцьк : Волинська обл. друкарня, 2005. – 76 с.

Урочище Лопатень – то вічний пам’ятник невмирущої партизанської Слави, жива легенда, виколисана могутніми Цуманськими лісами.

Автор пропонує ще раз відчути святість викарбованих на обелісках слів, прізвищ. Кожна стежина, кожне деревце, кожна партизанська землянка береже пам’ять героїв. Під цим небом ходили ті, про кого в народі складають легенди. Тут із зброєю в руках стали віч-на-віч з ворогом люди різних національностей, тут почуття інтернаціоналізму народжували злети людського духу.

 
Євницький З.М. Історичні нариси

Євницький З. М. Історичні нариси про події Великої Вітчизняної війни (1941-1945 рр.) на території Ківерцівського району [Текст] / З. М. Євницький. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2005. – 224 с.

Дане видання, надіюсь, допоможе підростаючому поколінню ознайомитись з подіями давно минулих років на території району.

 
Євницький 3. М. Ківерцівщина після фашистської  окупації (1944-1951 рр.)

Євницький 3. М. Ківерцівщина після фашистської окупації (1944-1951 рр.) [Текст]  / З. М. Євницький. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2013. – 636 с.

Нове дослідження Зіновія Маркевича Євницького – результат багаторічних кропітких пошуків в архівах, зустрічей з очевидцями та свідками подій, можливо, найважчого періоду в історії не тільки Ківерцівського району, а й усієї Волині та України – 1945-1951 роки.

Тільки-но закінчилася Велика Вітчизняна війна, міста, містечка, села, заводи і фабрики, школи та лікарні лежать в руїнах... І все, зруйноване війною, треба відновлювати, відроджувати, створювати заново... Причому в нелегких умовах повоєння, коли зіткнулися позиції як прихильників, так і супротивників утвердження Радянської влади й нового ладу на західноукраїнських землях.

Читач знайде в книзі не лише суху мову архівних документів, переконливі статистичні дані, хвилюючі розповіді про цей звитяжний історичний період, а й чітко означену позицію автора, яку він, однак, нікому не нав’язує, закликаючи до роздумів і пошуку правди.

Для широкого загалу читачів, не байдужих до історії рідного краю.

 
Євницький 3. М. Перші дні Великої Вітчизняної  війни 1941-1945 років на території Ківерцівського району

Євницький 3. М. Перші дні Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років на території Ківерцівського району [Текст]  / З. М. Євницький. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2012. – 88 с.

Спалахнувши спекотним літнім днем 22 червня 1941 року, Велика Вітчизняна війна народів Радянського Союзу проти фашистської Німеччини, на жаль, триває, адже недарма кажуть, що війна не закінчується доти, доки не поховано останнього її солдата, доки не встановлено імена загиблих і місця їх останнього спочинку. Зі сторінок цієї невеликої за розміром, однак глибокої за змістом книги, хоч і оповідає вона лише про один район Волинської області – Ківерцівський, наче промовляє історія... Створено її за матеріалами музею Бойової Слави ЗОШ № 4 м. Ківерці – одного з тих місць, де свято бережуть пам’ять про кожного, хто поліг, захищаючи мирне небо, щастя й майбутнє нинішнього та прийдешніх поколінь.

Для усіх, хто цікавиться історією рідного краю.

 
Євницький 3. М. Стежками партизанської слави  Ківерцівщини

Євницький 3. М. Стежками партизанської слави Ківерцівщини [Текст] / З. М. Євницький. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2012. – 64 с.

Пропоноване читачам видання – це нагадування нащадкам про нелегку боротьбу нашого народу з гітлерівською Німеччиною та її державами-союзницями.

Книга розрахована на тих, кому небайдужа історія українського народу.

 
Євницький 3. М. Українісько-польські відносини  на Ківерцівщині в 1943 році

Євницький 3. М. Українісько-польські відносини на Ківерцівщині в 1943 році [Текст] / З. М. Євницький. – Ківерці, 2007. – 44 с.

Тоді, коли грім артилерійської канонади роздавався на просторах України, несучи визволення від німецьких окупантів, керівництво ОУН-УПА розпочало на Волині, в тому числі на Ківерцівщині, поголовне винищення польського населення. Читачам цього розділу нарисів пропонується ознайомитися з подіями польсько-українських відносин, які ввійшли в історію, під назвою “Трагедія Волині”.

 
Євницький 3. М. Українісько-польські відносини  на Ківерцівщині в 1943 році

Євницький 3. М. Учасники бойових дій у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років – жителі м. Ківерці [Текст] / З. М. Євницький. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2007. – 392 с.

Дана книга написана на основі архівних документів, які зберігаються в музеї середньої школи № 4, створеному автором у 1979 році.

Книга буде доброю пам'яткою для рідних учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, що жили й працювали в м. Ківерці після війни, а сільським краєзнавцям послужить прикладом для випуску подібної книги по кожній сільській раді.

 
Кирилюк О. С. На всіх фронтах. 1941-1945

Кирилюк О. С. На всіх фронтах. 1941-1945 : іст.-докум. нариси / О. С. Кирилюк, С. О. Кирилюк. – Луцьк : Надстир’я, 2010. – 356 с.

На сторінках книги “На всіх фронтах” читач зустріне імена фронтовиків, які проживали до і після війни в селах Дачне, Жабка, Прилуцьке, Сапогів, що входять до складу Прилуцької сільської ради Ківерцівського району Волинської області.

Багато наших земляків полягли в боях з ворогом, померли від ран, зникли безвісти в найстрашнішій війні за всю історію людства.

Читачі мають змогу ознайомитися із 161 фронтовиком – мужніми, хоробрими і відважними ковалями славетної Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками, Перемоги, якій виповнилось 65 років. У виданні широко представлені різноманітні документи, світлини воєнної і післявоєнної доби – переконливі свідки немеркнучих подвигів наших славних і незабутніх попередників.

Книга передбачена для широкого читацького загалу, насамперед для тих, хто цікавиться воєнною історіографією, героїчною боротьбою нашого народу за відстоювання сво­боди і незалежності рідної Батьківщини.

 
Климчук В. П. Ярмарок

Климчук В. П. Ярмарок: інсценовані розповіді про народні свята й обряди / В. П. Климчук. – Луцьк : Надстир’я, 1996. – 96 с.

У творі йдеться про барвисті й життєрадісні свята сімейно-побутової обрядовості українського народу. Зі сценаріїв-розповідей читач дізнається про мудрість ярмаркових стосунків, про трепетну таємничість сватання, про тверезу раціональність заручин і про найвеличніший “ярмарок” людського буття – весілля.

Книга стане у пригоді вчителям народознавства, працівникам культури, організаторам дозвілля, шанувальникам фольклору.

 
Корнійчук Н. Сонячна борозна

Ковальчук О. Г. Барвінок у снігу : поезія / О. Г. Ковальчук. – Луцьк : Терен, 2008. – 100 с.

Поетичний доробок заслуженого учителя України, лауреата обласної літературно-мистецької премії ім. Агатангела Кримського.

"Барвінок у снігу" – це поезії написані в різні роки, що довгий час зберігалися тільки на газетних пожовклих від часу сторінках, на листках шкільних зошитів.

 
Кондратюк Л. Озерце

Кондратюк Л. Озерце : коротка мандрівка в історію / Л. Кондратюк – Луцьк : Волин. обл друк., 2009. – 124 с.

Це розповідь про маленьке село на Волині. Це своєрідна ода селу, вистояло не одну війну, народило не одного героя і поховало в собі не одного зрадника. А тепер воно має право жити мирно, багато, щасливо.

Розповідається про жителів села Озерце. Про їхні будні і свята, про їх досягнення і проблеми.

Автор сподівається, що ця книжка буде цікавою,адже тут переплелось минуле із сучасним, комічне із трагічним, веселе із сумним.

 
Корнійчук Н. Сонячна борозна

Корнійчук Н. Сонячна борозна / Н. Корнійчук – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2008. – 516 с.

"Сонячна борозна" – книга про історію села Прилуцьке (Ківерці) і ряду сіл Ківерцівського р-н. Волинської обл. В центрі сюжету село Ківерці (Прилуцьке), якому сповнилося більше тисячоліття з часу заснування. В книзі відображені події з сивої давнини по сьогоднення, найбільший акцент зроблений на період 30-40-х років ХХ ст. – боротьбі українського народу за незалежність свого краю.

Використаний колосальний архівний матеріал як державний, так і приватний, якого немає на Волині, а також спогади старожилів села і самої авторки.

 
Кралюк П. М. Княжими шляхами Волині. Віднайдення раю

Кралюк П. М. Княжими шляхами Волині. Віднайдення раю / П. М. Кралюк. – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2010. – 160 с.

Нова книга Петра Кралюка (члена Національної спілки письменників України, автора понад 150 наукових праць з історії, філософії, релігієзнавства, політології, літературознавства, монографічних досліджень, художньої прози) запрошує до захоплюючої подорожі у просторі та часі Волинню. Мандруючи сторінками видання, читач знайомиться з багатьма історичними постатями, їхніми героїчними долями й непересічними поглядами на життя. Серед них – Василько Романович, Володимир Васильковий, княгиня Ольга, Данило Романович, Т. Костюшко, А. Річинський, В. Липинський, Д. Фальківський та багато інших.

З історичного минулого автор вправно переносить читача в сучасність і веде мальовничими стежками, які проходять через Володимир-Волинський, Ковель, Колодяжне, Затурці, Ківерці, Колки, Березу Картузьку, Кобрин, Нобель та інші населені пункти Великої Волині.

Видання зацікавить широкий загал читачів і пошановувачів історії рідного краю.

 
Кралюк П. М. Княжими шляхами Волині. Віднайдення раю

Кралюк П. М. Любомудри Володимирії [Текст] : Філософ на троні (князь Володимир Василькович); Аристократ духу (Арсен Річинський) / П. М. Кралюк. – Луцьк : Твердиня, 2010. – 168 с. – (cер. “Пантеон”)

Про князя-філософа Володимира Васипьковича (1203, Володимир ? – 1269: Володимир), молодшого сина засновника Волинсько-Галицької держави Романа Мстиславовича, навіть самі українці знають дуже мало. Його постать незаслужено губиться серед князів-войовників – Святослава, Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха, Данила Галицького та інших. Однак ця фігура заслуговує на увагу й повагу. На тлі інших давньоруських князів він вирізнявся нестандартною поведінкою. Можна сказати, що ця людина випередила свій час, намагаючись запровадити нові підходи в політичному, суспільному й культурному житті. Сучасники іменували його філософом. І це не варто сприймати як лестощі. Володимир Василькович культивував філософію, а свої філософські ідеї прагнув втілити в життя.

Ім’я А. Річинського (1892, с. Тектилівці Волинської губернії – 1956, Казахстан) й досі залишається маловідомим в Україні. Що вкрай несправедливо. Адже він був не лише висококваліфікованим лікарем-спеціалістом, але й філософом, релігієзнавцем, культурологом, мистецтвознавцем, церковним композитором, фольклористом тощо. Ця людина активно трудилася на громадській ниві, змагаючись за незалежну Українську державу і незалежну Православну Українську Церкву. За це А. Річинський і зазнав переслідувань та поклав своє життя.

 
Кралюк П. М. Римейк

Кралюк П. М. Римейк [Текст] : роман / П. М. Кралюк. Луцьк : Твердиня, 2009.179 с.

У новому (черговому) колажному романі філософа й історіософа (він за сумісництвом ще й письменник) йдеться:
1) про відвідини Гоголем, Пушкіним, Шевченком, Штернбергом, Бєлінським, Кукольником (Кукільником) “Дому Пріапа” (що це таке – читай у примітках до Шевченкового “Щоденника”);
2) про концепт батьковбивства/синовбивства: Зевс – Кронос; Гонта – його сини; Рустам – Сухраб; Петро І – Альоша; батько Сталін – син Яша; Тарас Бульба – Андрій Бульбенко;
3) про подорож Т. Шевченка до Швеції та Естонії;
4) про Нобелівську премію для українських літератів.

Окрім того, ви дізнаєтеся, що:
а) Александр (Олесь) Пушкін майже досконало володів українською мовою;
б) Карла XII убив Остап Бульбенко, скориставшись братовим карабіном;
в) не Дантес підстрілив Пушкіна, а навпаки;
г) Пьотр Вєлікій – позашлюбне дитятко гетьмана Мазепи;
ґ) Жерар Депардье, Едді Мерфі та Мел Гібсон майже(!) погодилися грати ролі (відповідно) Тараса Бульби, Остапа й Андрія Бульбенків.

Якщо, вельмишановний чительнику, ти не повірив жодному написаному вище анотаційному слову – прочитай сію книжицю і...

 
Майданець І. М. Жидичин

Майданець І. М. Жидичин : краєзнавчий нарис / І. М. Майданець. – Луцьк : ви-ць – Л. М. Толстіхін, 1998. – 68 с.

Нарис розкриває сторінки біографії Жидичина, його вікові культурно-історичні традиції.

Це результат багаторічної праці не одного покоління юних краєзнавців.

Пропоноване видання буде корисним для вчителів, учнів,студентів, працівників музеїв, науковців, усіх тих, кому не байдужа духовна спадщина рідного краю.

 
Майданець І. М. Село Кульчин. Дзвін віків. Переплетення доль

Майданець І. М. Село Кульчин. Дзвін віків. Переплетення доль : історико-краєзнавчий нарис / І. М. Майданець, О. Д. Подубінська, Л. Ф. Антонюк. – Луцьк : Твердиня, 2014. – 200 с.

У книзі висвітлюється історія села Кульчин від давнини до сучасності. Окремо подається природно-географічний опис місцевості. Показана історія села через призму людських доль. Широко використані усні джерела інформації.

Видання зацікавить дослідників та всіх, хто любить історію рідного краю.

 
Миценко М. Газета – доля  моя

Миценко М. Газета – доля моя [Текст] : спогади, публікації, листи / М. Миценко. – Луцьк, 2012. – 210 с.

До книжки “Газета – доля моя” Микола Миценко включив спогади про роботу в різних районних газетах Волині з 1955 по 1992 рік, частину своєї редакторської пошти і листів земляків, різноманітні згадки і публікації про нього та його творчість у книгах волинських авторів; у обласних газетах “Волинь” і “Вісник”, а також у зачепилівських часописах “Перемога” і “Горизонти Зачепилівщини” на Харківщині та ківерцівській газеті “Вільним шляхом” Волинської області та ін.

Видання розраховане насамперед на колишніх колег по перу і нинішніх творчих працівників засобів масової інформації, на дослідників і краєзнавців, друзів і земляків автора, на усіх тих, хто полюбляє документальну публіцистику.

 
Миценко М. Осінній сум

Миценко М. Осінній сум : лірика / М. Миценко. – Луцьк, 2003. – 61 с.

Збірка лірики “Осінній сум” – це друга книжка Миколи Миценка. Автор – не професійний поет, а лише пристрасний прихильник поезії, тому іноді й сам береться за ручку, аби повідати паперові про свої почуття, переживання, ліричні порухи душі і думки. Відтак за багато літ журналістської роботи назбиралося кілька десятків віршів. Свого часу чимало з них друкувалося в обласній газеті “Волинь”, у часописах “Вільним шляхом” Ківерцівського району Волинської області та “Перемога” – Зачепилівського району на Харківщині.

Вірші згруповані у трьох розділах – “Миттєвості життя”, “Одвічна краса” і “Осінній сум”. Це – роздуми про швидкоплинність нашого буття, його велич і трагізм та сенс, про кохання, невідворотність смерті, а також про нетлінну красу первозданного храму природи.

 
Нестерчук М. М. Силно

Нестерчук М. М. Силно : поезії / М. М. Нестерчук. – Стрий : Щедрик, 2002. – 72 с.

Збірка поезій українського поета Мирона Нестерчука присвячена рідному селу. Автор часто звертається до його минувшини, водночас життєва конкретика волинського села стає символом України, її багатостраждальної історії. Мотиви трагічні сусідствують з ліричними відступами, філософські роздуми – з пейзажем.

Мирон Нестерчук свою книгу поезій з любов’ю присвятив усім – тим що були, тим що є – в Україні й світі сущим, які не забувають своєї доми.

 
Обпалені Афганістаном / Упоряд. Вячеслав Феофанович Гордіюк

Обпалені Афганістаном / Упоряд. Вячеслав Феофанович Гордіюк, голова Ківерцівської районної організації ветеранів Афаністану. – Луцьк : Твердиня, 2009. – 76 с.

Війна в Афганістані (1979-1989) ще довго відлунюватиме в наших серцях дзвонами болю по тих, хто не повернувся з чужої землі або повернувся в цинкових трунах. Ми не маємо права їх забути.

Але разом з тим маємо пам'ятати і тих, до кого доля була милостивою і які сьогодні з нами поряд.

 
Повернутий із забуття

Повернутий із забуття : За пуб. газет. матеріалів журналістів волин. газет про академіка М. Кравчука - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2008. – 84 с.

В книзі – публікації краян, журналістів, дослідників, фундаторів музею про життєвий і творчий шлях всесвітньо відомого математика, нашого земляка із Човниці, що на Волині, – Михайла Пилиповича КРАВЧУКА, святкування 100-річчя від дня народження якого за рішенням ЮНЕСКО відзначалося в усьому світі.

Ми горді тим, що саме чарівної краси човницька земля зростила генія і титана математичної думки й дала йому друге життя – у бронзі та граніті.

Видання вміщує матеріали, що друкувалися в обласних, районній та республіканській газетах.

 

Пушкар М. Вишиванка моєї долі [Текст] : спогади / М. Пушкар. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2007. – 104 с.

У центрі цієї книги – Західне Полісся у роки Другої світової війни. Автор – звичайний полісянин – розповідає про безцеремонне втручання у життя поліського етнікосу чужих народів. Цей волелюбний люд прагнули підкорити царська Росія, панська Польща, перші совіти, Німеччина, Радянський Союз. Але найважче довелося у роки Другої світової війни, коли село переходило з рук у руки то до німців, то до польської самооборони чи армії крайової, до червоної партизанки чи УПА. Народ жив без своєї держави і мусив коритися зайдам.

 
Пущук І. А. Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938-1944 рр. Ківерцівський район

Пущук І. А. Трагедія українсько-польського протистояння на Волині 1938-1944 рр. Ківерцівський район / І. А. Пущук – Луцьк : Волин. обл. друкарня, 2008. – 312 с.

У збірнику вміщено спогади мешканців Ківерцівського району про події українсько-польського міжнаціонального протистояння 1938-1944 років.

 
Харитонюк О. На стерні сонячних променів

Харитонюк О. І. На стерні сонячних променів : поезії / О. Харитонюк – Луцьк : Терен, 2011. – 56 с.

Нова збірка поезій, яку випустина наша землячка, уродженка смт. Цумань О. Харитонюк.

Дана збірка була удостаєна відзнаки на другому етапі конкурсу "Світ волинської книги-2011" у номінації "Поезія: молодий автор".

 
Харитонюк О. І. Янголи з блакитними очима

Харитонюк О. І. Янголи з блакитними очима : поезії / О. Харитонюк – Луцьк : Вежа, 2007. – 236 с.

"Янголи з блакитними очима" – перша збірка молодої поетеси з смт. Цумань Ківерцівського району, що на Волині. Її вірші щедро наповнені світлом почуттів.

                         Кажуть люди, що дивна я жінка.
                         В мене друзі – метелики й квіти.
                         Вчора пташка, сьогодні – хмаринка.
                         Вони вільні, їм легше летіти.

У поетичнім саду Олени Харитонюк живуть метелики і квіти, сонце, місяць, зірки, спогади та мрії. Там ходить босоніж літо і янголи ховають сльози у срібних дощових краплинах.

 
Шульська Н. Веснянофілка

Шульська Н. М. Веснянофілка : Поезії / Н. Шульська – Луцьк : Твердиня, 2008. – 72 с.

"Веснянофілка" – перша збірка поезії поетеси з с. Берестяне Ківерцівського р-ну. Наталії Шульської. Вперше її ім'я зринуло на літературному конкурсі для школярів "Думи і мрії".

Шлях удосконалення ніколи не буває прямим, дуже часто для того, хто його долає, він видається лабіринтом. І все таки юна волинська поетка не заблукала у мороці словесних тіней, не збилася на манівці, а вийшла на стартову - про що і свідцить ця її перша збірка.