Ківерцівська централізована бібліотечна система

Ківерцівська централізована бібліотечна система (ЦБС) створена в 1979 році. На час утворення до складу ЦБС входило 60 бібліотек-філій, книжковий фонд, який нараховував 533305 книг, обслуговували вони 51530 читачів.

Бібліотеки забезпечують кожному доступ до інформації, ідей і знань.

Зараз ЦБС нараховує 52 бібліотеки: ЦРБ, РДБ, 46 сільських бібліотек-філій, 4 міські бібліотеки-філії.

Взаємодія бібліотек з місцевою владою стала більш результативною. Свідченням цього є фінансова підтримка.

Бібліотеки ЦБС є районною комунальною власністю і використовують не лише бюджетне фінансування, а й ще два основні джерела позабюджетного фінансування: внутрішні (власні можливості) та зовнішні (залучення сторонніх коштів).

В 2010 році, за підтримки програми Бібліоміст було комп'ютеризовано 4 бібліотеки. На даний час по системі вже комп'ютеризовано 13 бібліотек у яких встановлено 28 комп’ютерів, з яких 22 мають доступ до мережі Інтернет.

Сьогодні кількість користувачів бібліотек системи складає понад 31 тис. осіб, з них понад 5,5 тис. – юнацтво. Бібліотечний фонд ЦБС налічує близько 450 тис. примірників документів.

Бібліотеки тісно співпрацюють з відділом освіти, районним територіальним центром соціального обслуговування, відділом сім’ї та молоді, соціальною службою для молоді, відділом у справах неповнолітніх районної державної адміністрації, громадськими організаціями.

Велика увага приділяється методичній роботі по підвищенню фахового рівня сільських бібліотекарів. Для працівників бібліотек системи проводяться семінари, методичні дні, заняття майстер-класу, діє 2 школи професійної майстерності. Кожний рік здійснюється 30-40 виїздів в бібліотеки-філії з метою надання методичної, практичної допомоги, 5-8 комплексних обстежень бібліотек. За результатами обстежень відпрацьовується з сільськими радами питання покращення матеріальної бази бібліотек, та підтримки бібліотек у підписці періодичних видань для установи за рахунок місцевих коштів.

Бібліотеки ЦБС є не тільки інформаційними, а й освітніми, культурно-просвітницькими, дозвільними центрами для мешканців своїх територіальних громад.

Гостинно запрошують клуби за інтересами у центральній районній бібліотеці, районній дитячій бібліотеці, бібліотеках-філіях смт. Цумань та Олика та бібліотеках-філіях сіл Ставок, Муравище, Берестяне, Грем’яче, Липне, Прилуцьке, Озерце, Човниця та ін.

Ми прагнемо задовольнити духовні та освітні потреби жителів району, спрямовуємо свою діяльність на розширення репертуару інформаційних та сервісних послуг.

Лише культура здатна врятувати наше суспільство. Але за умови, що ми врятуємо культуру, мистецтво, книгу. Тому, що ці цінності це те єдине, неповторне, що залишається після нас, коли все інше відходить у небуття.