Структурні підрозділи

 

 Публічна бібліотека Ківерцівської міської ради

Штат: 9 бібліотечних працівників

Публічна бібліотека Ківерцівської міської ради стала правонаступницею Центральної районної бібліотеки для дорослих, котра була заснована в 1947 році.

Бібліотека тісно співпрацює з іншими організаціями, представниками державних установ та навчальних закладів, осередками національно-культурних товариств, громадських організацій, засобами масової інформації.

Відділ обслуговування користувачів – один з провідних відділів бібліотеки. До послуг читачів – книги та періодичні видання, які експонуються на книжкових виставках, переглядах літератури. Працівники відділу здійснюють бібліотечне та бібліографічно-інформаційне обслуговування користувачів різних вікових категорій.

До його складу входять читальний зал, абонемент, Інтернет-центр.

Бібліограф відділу обслуговування допоможе Вам вибрати найкоротший шлях до потрібної інформації.Читальний зал

Читальний зал центральної районної бібліотеки – традиційне місце проведення літературно-мистецьких вечорів, “круглих столів”, презентацій нових книг, зустрічей з визначними діячами культури, письменниками, поетами, тощо.

Фонди читального залу пропонують користувачам великий вибір літератури з різних галузей знань: суспільних наук, історії, філософії, економіки, соціології, права, гуманітарних наук, а також великий довідково-енциклопедичний фонд.

До послуг користувачів понад 55 найменувань періодичних видань.

В читальному залі бібліотеки розміщено 4 постійнодіючі книжкові виставки: "України серця стук", "Волинь – земля батьків священна", "Посміхнися, Україно, чудесами твоїх рук", "Відкрий для себе рідний край", а також організовуються різноманітні виставки та тематичні полички до знаменних та пам'ятних дат.

На абонементі центральної районної бібліотеки широко представлені твори класиків вітчизняної та світової літератури, література по шкільній програмі, науково-популярна та пізнавальна література.Абонемент

До послуг користувачів – книги пригодницької тематики, жіночі романи, детективи, фентезі, бестселери.

Абонемент обслуговує читачів на 2 кафедрах: для дорослих (обслуговує користувачів віком від 21 року) і для юнацтва (обслуговує користувачів віком від 14 до 21 року).

Для них щомісяця експонуються книжкові виставки, які розкривають найбільш актуальні теми різних сфер життя. При поповненні фонду враховуються потреби усіх користувачів. Бібліотекарі відділу обслуговування співпрацюють з середніми та вищими навчальними закладами.

Інтернет-центр

Ківерцівська центральна районна бібліотека прийняла участь у конкурсі проектів «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет», ініційованому програмою Бібліоміст. В результаті перемоги в даному конкурсі бібліотекою було отримано комп'ютерну техніку та програмне забезпечення для створення Інтернет-центру, офіційне відкриття якого відбулося 10 вересня 2010 року.

Головною метою Інтернет-центру є надання безкоштовного доступу до сучасних технологій.

Доступ до комп'ютерів, що призначені для інформаційного обслуговування читачів, здійснюється в порядку загальної черги щодня крім суботи з 10:00 до 17:30 год., в п'ятницю та неділю - з 10:30 до 16:30 год.

До послуг користувачів:Інтернет-центр

 • дев'ять робочих комп'ютерів;
 • безкоштовний доступ до ресурсів Інтернет;
 • консультації кваліфікованих спеціалістів щодо основ роботи та особливостей пошуку інформації в мережі Інтернет;
 • довідкова література про мережу.

Інтернет-центр надасть Вам:

 • вільний доступ до широкого спектру світових інформаційних ресурсів через мережу Інтернет;
 • можливість оволодіти навичками роботи в мережі Інтернет;
 • обрати вищий навчальний заклад, зорієнтуватися в професіях та зробити свій правильний вибір;
 • підвищити професійний рівень;
 • змогу користуватися електронною поштою, Skype-конференціями;
 • пошук та друк необхідної інформації;
 • знайти друзів за інтересами, поспілкуватися у соціальних мережах;
 • з користю провести дозвілля;
 • розширити свій кругозір.

Комплектуванням книжкових фондів ЦБС займається два працівники. Головний бібліотекар та бібліотекар по комплектуванню книжкових фондів ЦРБ. Вони на основі каталогів видавництв, зошитів незадоволеного запиту формують фонд бібліотеки галузевою та художньою літературою, вивчають питання актуалізації книжкових фондів бібліотек системи. Здійснюють розподіл літератури між бібліотеками–філіями системи, при цьому береться до уваги інфраструктура села, кількість жителів, наявність освітніх закладів. Займаються підпискою періодичних видань для бібліотек району.Обробка та методичний відділ

Бібліотекарями постійно проводиться поточне, вибіркове технічне редагування каталогів та картотек: алфавітно–службового каталогу, картотеки доукомплектування, картотеки періодичних видань району.

Методична робота проводиться методистом ЦБС. Вона забезпечує методичне та інформаційно-бібліографічне керівництво структурними підрозділами ЦБС, надає їм практичну допомогу по вдосконаленню роботи з користувачами.

Для сільських бібліотекарів проводяться школи професійної майстерності, майстер-класи, методичні дні, семінари. На базі найкращих бібліотек системи проводяться семінари з актуальних питань бібліотечної галузі, діє 2 школи професійної майстерності з питань бібліографії та масової роботи з читачами.

Методист налічує роботу бібліотек системи та готує матеріали про їх діяльність. Узагальнює досвід роботи бібліотек, здійснює підвищення кваліфікації бібліотечних працівників.