24-07-2013

23 липня 2013 року в рамках проекту «Книга з автографом», який започаткувала Ківерцівська ЦРБ, відбулася творча зустріч з журналістом і письменником Мирославом Дочинцем.

Мирослав Дочинець – член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. За плідну і самобутню творчу діяльність відзначений низкою літературних премій, серед них двох міжнародних, а також відзнакою "Золоті письменники України" за найбільші наклади. Книжки М. Дочинця масово ширяться серед читачів, викликають все більший інтерес за межами України.

За час зустрічі письменник розповів чимало цікавого про свою роботу, погляди на життя, сучасний стан письменництва, своїх книжкових героїв. Та провідною була тема літератури, її місце у житті Дочинця.

Також пан Мирослав поділився своїм баченням малої популярності українських письменників на заході: “На жаль нас важко перекласти. Не уявляю, як можна перекласти поезію Ліни Костенко. Адже при перекладі зникає вся суть, котра вміщена між рядками. Для того, щоб потрапити у Європу, українцям потрібно давати продукт – фільми, книги, які конкуруватимуть з європейськими, але матимуть свій дух.”

Ще одним гостем зустрічі був Юрій Николишин. Його ім’я у світі літератури, більш відоме у ролі видавця. Видавництво “Апріорі” вже давно зайняло одну із головних позицій у світі українського друкованого слова. Пан Юрій представив свій роман “Бота фікс”. Як зазначив сам автор “Це мій неологізм. Це противага науковцям, які побудували колайдер, що розшукує матеріальну Божу частку. А я в своїй книжці хочу показати, що кожна людська душа – це колайдер, який виявляє духовну Божу частку в нас – "Бота Фікс"

По закінченню зустрічі усі бажаючі мали змогу отримати автографи авторів та придбати їх книги для своєї домашньої бібліотеки.