04-06-2013

Сьогодні, в час духовного відродження України, значно підвищився інтерес читачів до історичного минулого нашої держави. Значну роль в цьому відіграє бібліотечне краєзнавство, так як саме бібліотека формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій власного народу.

Саме з метою формування у працівників фахового розуміння проблем бібліотечного краєзнавства, 3 червня 2013 року на базі бібліотеки-філії с. Тростянець пройшов районний семінар бібліотечних працівників Ківерцівської РЦБС на тему “Краєзнавство – джерело збагачення духовної культури молодого покоління”.

З привітальним словом до учасників  семінару звернувся Тростянецький сільський голова Ткачук В. Є. У своєму зверненні він звернув увагу присутніх на значну роль сільської бібліотеки у культурному розвитку місцевої громади, а також наголосив на важливості тісної співпраці бібліотеки з місцевою владою.

Також перед присутніми виступили начальник відділу культури Ківерцівської райдержадміністрації Слатініна Г. С. та директор Ківерцівської  РЦБС Михальчук Л. І. У свої виступах вони звернули увагу учасників семінару на значення сучасної бібліотеки, як закладу культури, у сільській місцевості,а також розповіли про роботу, яку проводять бібліотеки системи задля збереження традицій рідного краю, формуванню та збереженню фондів краєзнавчих видань.

У свою чергу, заступник директора по роботі з дітьми Доридор Л. В. відмітила зростання інтересу щодо історичного минулого рідного краю у юних користувачів бібліотек. Також у було наголошено про застосування інноваційних методів у роботі з користувачами-дітьми, задля подання їм у більш доступній та цікавій формі інформацію про минуле та традиції рідного краю.

Присутні на семінарі працівники обласної юнацької бібліотеки Кумановська В. М. та Корчинська З. Г. у своєму виступі на тему “Сільська бібліотека: нові підходи до організації краєзнавчої роботи з юнацтвом” відмітили важливість та унікальність краєзнавчої роботи в бібліотеці. Вони наголосили, що саме краєзнавча робота дозволяє зробити бібліотеку особливим центром територіальної громади, надати їй місцевого неповторного колориту та регіональної специфіки. Також колеги з області звернули увагу присутніх на важливості використання у своїй роботі комплексних заходів за участі партнерів.

Зав. бібліотекою-філією с. Тростянець Корінчук І. С. запропонувала увазі присутніх літературно-музичну годину “Я музику у гості запрошу” присвячену творчості самодіяльного композитора М. Гапонюка та місцевого поета П. Сидорук. А сам композитор та гурт “Сузір’я” на протязі усього масового заходу дарували глядачам гарний настрій.

На протязі усього часу роботи семінару, бібліотекарі системи спілкувалися з колегами, обмінювалися досвідом роботи, обговорювали проблемні питання. По закінченню семінару було намічено основні напрямки подальшої роботи бібліотек району щодо краєзнавчої роботи, а також основні шляхи зацікавлення користувачів-дітей до вивчення історії та традицій рідного краю, вихованні в них почуття національної гідності та патріотизму.