22-04-2013

Однією з нових форм роботи в Ківерцівській ЦРБ стало проведення Skype-зустрічей з сучасними українськими письменниками. Так 18 квітня 2013 року, на прохання користувачів, спільно з колегами з Тернопільської обласної бібліотеки для молоді було організовано та проведено Skype-зустріч з письменницею Ніною Фіалко. На зустрічі були присутні читачі бібліотеки різного віку, бібліотекарі, словом усі поціновувачі творчості авторки, котрі вщент заповнили читальний зал бібліотеки.

Ніна Фіалко народилася в селі Косенівка Уманського району Черкаської області у родині сільської інтелігенції. Після закінчення школи вступила до Київського технікуму харчової промисловості. Згодом відділ хлібопекарного та кондитерського виробництва перенесли до Кам’янця-Подільського. Там й здобула фах техніка-технолога. Обраній професії присвятила тридцять шість років життя. У Тернопільському управлінні громадського харчування займала керівні посади середньої ланки. Як зізналася авторка, “…писати тоді не було часу, бо була сім’я, робота… Писати почала у зрілому віці, коли вийшла на заслужений відпочинок”.

Письменниця працює в жанрі сучасного реалістичного роману. Головними принципами в своїй творчості Ніна Іванівна вважає життєвість та актуальність тем, а також наближення їх до сьогодення. На даний час пані Ніна є автором таких відомих романів як “Небезпечна межа”, “Зламані жоржини”, “Родинні гріхи”, “Повертайтесь, журавлі, додому”, “Дві обручки”, “Кохання з першого погляду”, “Примарне щастя”, “Ріка життя ” та інші.

Зустріч проходила у чудовій, дружній атмосфері. Під час спілкування, Ніна Іванівна розповіла про книги, котрі вже вийшли друком, про реальність чи вимисел їх героїв та сюжетів, розповіла звідки черпає сюжети для своїх творів. Окремо була згадана і нова збірка “Гніздо для зозулі”, котра вмістила оповідання на соціальну тематику та дві повісті, в котрих порушено актуальні питання сьогодення. Також пані Ніна зауважила, що кожною своєю книгою намагається застерегти своїх читачів від сумбуру сьогодення, застерегти від помилок, котрі вже вчинили їхні попередники.

На завершення зустрічі присутні подякували письменниці за цікаве спілкування та побажали їй творчої наснаги. Працівники Ківерцівської ЦРБ, у свою чергу, подякували колегам з Тернополя за сприяння у проведенні Skype-зустрічі та висловили сподівання на подальшу тісну співпрацю. А викладачі струнного відділу музичної школи подарували усім присутнім чудові мелодії у власному виконі.