06-12-2012

5 грудня в Ківерцівській ЦРБ відбулася Skype-зустріч з Мирославом Івановичем Дочинцем. Даній зустрічі посприяли колеги з Мукачівськоі МЦБС.

Мирослав Дочинець – закарпатський письменник, книговидавець, журналіст, редактор заснованої ним же газети “Новини Мукачева” та головний редактор і директор видавництва “Карпатська вежа”. Він є автором книг “Гірчичне зерно”, “Він і вона” та “Лис у винограднику”, “Хліб і шоколад»”, “Гра в ляльки”, “Вічник”, “Криничар” та інші.

Пан Мирослав – цікавий співрозмовник. Він ділився з присутніми своїми філософськими роздумами та простими істинами про потрібність Богу і самому собі, про ставлення до свого роду, а через нього до народу, до рідної землі, на якій ти народився, та до місця де приходиться жити.

Всі погодилися з думкою письменника про те, що українці то своєрідний народ і вони не схожі ні з яким іншим. Та на превеликий жаль нас мало знають у світі.

Письменник щиро зізнався, що в його творах можна більше прочитати між рядками, ніж розповідають самі рядки книги.

Мирослав Іванович ділився своїми роздумами про значення мови в житті народу. “Слово – це велика сила, чим воно давніше то більш магічне значення має” – зазначив пан Мирослав.

Гарні враження залишилися у закарпатського письменника про волинян, під час відвідин одного з книжкових форумів, що проходив у м. Луцьку. Він відмітив, що  волиняни, на відміну від його земляків, більш спокійні та обізнаніші в сучасній українській літературі.

На закінчення заходу для всіх прозвучали твори І. Вимера, М. Скорика, А. Бабаджаняна та І. Косми у виконанні  працівників Ківерцівської дитячої музичної школи В. А. Мартинюка (акомпаніатор А. Л. Тьохна) та В. Я. Окапінського  (акомпаніатор Я. Б. Жуєвська).

Після закінчення зустрічі учасники поділилися враженнями про захід та  ознайомилися з книгами із виставок “Книги з автографом” та “Родзинки сучасної української прози”