19-10-2012

16-17 жовтня 2012 рокуна базі Волинської ОУНБ ім. Олени Пчілки та Ківерцівської РЦБС відбувся обласний семінар бібліографів центральних районних (міських) бібліотек на тему “Використання традиційних та інноваційних форм інформаційно-бібліографічного обслуговування”.

Перший день семінару проходив на базі ОУНБ ім. Олени Пчілки, де присутні мали змогу знайомитися з інноваційними формами бібліографічної роботи:  методикою обслуговування запитів користувачів з використанням електронних ресурсів  – електронного каталогу та електронних баз даних в локальній мережі бібліотеки, надання довідок віддаленим користувачам через службу “віртуальна довідка” на сайті бібліотеки, ознайомилися з вимогами до оформлення вебліографічних матеріалів.

На другий день учасники семінару завітали до Ківерцівської РЦБС. Візит розпочався з відвідин бібліотеки-філії с. Прилуцьке, де ознайомилися з роботою бібліотеки, а також прийняли участь у краєзнавчому дні “Волинь – земля батьків священна”, котрий відбувся із залученням лялькового театру “Дивограй”, що діє при бібліотеці.

У другій половині дня учасники семінару завітали до Центральної бібліотеки Ківерцівської РЦБС, де продовжилась робота семінару.

З привітальним словом перед присутніми виступили заступник голови Ківерцівської районної ради Киричук А. С. та начальник відділу культури і туризму – Слатініна Г. С. У своїх виступах представники влади звернули увагу присутніх на роль бібліотеки у розвитку територіальної громади та важливість тісної співпраці бібліотеки з місцевою владою.

Директор Ківерцівської ЦБС Михальчук Л. І. у своєму виступі розповіла присутнім на семінарі зміни в роботі бібліотек системи, які відбулися після перемоги в І (пілотному) раунді конкурсу від програми Бібліоміст, а також про зростання позитивного іміджу бібліотек системи серед населення територіальних громад району.

Вергун І. М., бібліограф Ківерцівської ЦРБ, познайомила учасників семінару про краєзнавчу роботу бібліотек системи та звернула увагу присутніх на видавничою діяльністю центральної районної бібліотеки. Завідувач сектору автоматизації Ківерцівської ЦРБ Полійчук О. В. розповів учасникам семінару про можливості використання новітніх інформаційних технологій у бібліотеці, а також ознайомив їх з методами пошуку інформації в мережі Інтернет.

Також перед колегами виступили провідний бібліотекар Луцької центральної міської бібліотеки для дорослих, котра розповіла про шляхи задоволення інформаційних потреба користувачів сучасної книгозбірні. Бібліографи центральних районних бібліотек Горохівської, Турійської та Камінь-Каширської ЦБС розповіли присутнім про поєднання традиційних та інноваційних форм роботи в обслуговуванні користувачів, ознайомили колег з краєзнавчим бібліотечно-інформаційним сервісом бібліотек, а також розповіли про поєднання професійних навичок та вмінь з креативністю у роботі бібліографа сучасної бібліотеки.

У продовж усієї роботи семінару присутні ділились досвідом роботи своїх книгозбірень та впровадження власних інновацій у роботі бібліографа, а також навчалися використовувати сучасну комп’ютерну техніку для задоволення потреб сучасних користувачів бібліотеки.