24-03-2024


Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться днь боротьби з туберкульозом. Саме цього дня в 1882-му році в Берліні доктор Роберт Кох оголосив про відкриття цієї страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному з нас.

До Міжнародного дня боротьби з туберкульозом в Публічній бібліотеці була проведена зустріч з головою Ківерцівської районної організації Товариства Червоного Хреста України Новосад Л.

Яка в цікавій та доступній формі бесіди ознайомила бібліотекарів з ознаками туберкульозу і правилами його профілактики.

Туберкульоз - одне з найдавніших інфекційних захворювань. Це хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.

На туберкульоз хворіють не тільки люди, але і тварини. Тому можливе зараження при вживанні некип'яченого молока, непроварені м'яса, яєць, при догляді за хворими домашніми тваринами.

Тому туберкульозом можна заразитися де завгодно і необов'язково в результаті прямого контакту з хворим. На туберкульоз хворіють люди різного віку і статі. Паличка Коха не розрізняє соціального статусу, і з однаковою ефективністю заражає бідних і багатих.

Лікувати туберкульоз складно, тому що він "мутував" і пристосувався до тих препаратів, які на нього раніше впливали. З'явилися мікобактерії туберкульозу, стійкі до лікарських засобів. Це відбувається через несприятливу екологічного середовища і прийому медикаментозних засобів без призначення лікаря.

Вчасно виявлений туберкульоз краще піддається лікуванню. Щоб уберегти себе від зараження туберкульозом, необхідно: Відмовитися від шкідливих звичок, які знижують опірність організму. Слідкувати за чистотою і порядком в приміщенні і за його межами. Не допускати захаращення і скупчення пилу. Щодня проводити прибирання квартири і меблів вологим способом. Як можна частіше провітрювати приміщення. Не чистити в кімнаті одяг і взуття. Завжди мити руки перед їжею. Дотримуватися режим харчування. Не купувати м'ясо, молоко на стихійних ринках. У їжу вживати тільки кип'ячене молоко. Дотримуватися режим праці та відпочинку. Гартувати свій організм. Займатися фізкультурою і спортом. Частіше бувати на свіжому повітрі. Боротися зі стресом. Регулярно проходити флюорографічне обстеження. Бути непримиренним до санітарних недоліків. Чи не соромитися робити зауваження немудрим.

Боротьба з туберкульозом буде успішною тільки тоді, коли ми всі разом будемо дотримуватися правил боротьби з підступною хворобою і вимагати виконання їх від оточуючих.

Варто наголосити на тому, що раннє та своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Не зволікайте з профілактичними флюорографічними оглядами, дотримуйтеся здорового способу життя, раціонального повноцінного харчування, правил особистої гігієни – це стане запорукою здоров'я та вагомим кроком на шляху протидії пандемії.

Бережіть своє здоров'я!