24-03-2024
Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться днь боротьби з туберкульозом. Саме цього дня в 1882-му році в Берліні доктор Роберт Кох оголосив про відкриття цієї страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному з нас. До Міжнародного дня боротьби з туберкульозом в Публічній бібліотеці була проведена зустріч з
головою Ківерцівської районної організації Товариства Червоного Хреста України Новосад Л. Яка в цікавій та доступній формі бесіди ознайомила бібліотекарів з ознаками туберкульозу і правилами його профілактики. Туберкульоз - одне з найдавніших інфекційних захворювань. Це хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання. На туберкульоз хворіють не тільки люди, але і тварини. Тому можливе зараження при вживанні некип'яченого молока, непроварені м'яса, яєць, при догляді за хворими домашніми тваринами. Тому туберкульозом можна заразитися де завгодно і необов'язково в результаті прямого контакту з хворим. На туберкульоз хворіють люди різного віку і статі. Паличка Коха не розрізняє соціального статусу, і з однаковою ефективністю заражає бідних і багатих. Лікувати туберкульоз складно, тому що він "мутував" і пристосувався до тих препаратів, які на нього раніше впливали. З'явилися мікобактерії туберкульозу, стійкі до лікарських засобів. Це відбувається через несприятливу екологічного середовища і прийому медикаментозних засобів без призначення лікаря. Вчасно виявлений туберкульоз краще піддається лікуванню.
Щоб уберегти себе від зараження туберкульозом, необхідно:
Відмовитися від шкідливих звичок, які знижують опірність організму.
Слідкувати за чистотою і порядком в приміщенні і за його межами.
Не допускати захаращення і скупчення пилу.
Щодня проводити прибирання квартири і меблів вологим способом.
Як можна частіше провітрювати приміщення.
Не чистити в кімнаті одяг і взуття.
Завжди мити руки перед їжею.
Дотримуватися режим харчування.
Не купувати м'ясо, молоко на стихійних ринках.
У їжу вживати тільки кип'ячене молоко.
Дотримуватися режим праці та відпочинку.
Гартувати свій організм.
Займатися фізкультурою і спортом.
Частіше бувати на свіжому повітрі.
Боротися зі стресом.
Регулярно проходити флюорографічне обстеження.
Бути непримиренним до санітарних недоліків. Чи не соромитися робити зауваження немудрим. Боротьба з туберкульозом буде успішною тільки тоді, коли ми всі разом будемо дотримуватися правил боротьби з підступною хворобою і вимагати виконання їх від оточуючих. Варто наголосити на тому, що раннє та своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Не зволікайте з профілактичними флюорографічними оглядами, дотримуйтеся здорового способу життя, раціонального повноцінного харчування, правил особистої гігієни – це стане запорукою здоров'я та вагомим кроком на шляху протидії пандемії. Бережіть своє здоров'я!
Наші видання
Події та новини
08-07-24
Зустріч з Людмилою Охріменко
08-07-2024
Зустріч з дитячою письменницею Євгенією Пірог
25-06-2024
Публічній бібліотеці, зібралися члени клубу «Зустрічі без прощань…»
30-05-2024
Блогери у бібліотеці. Міжнародний день захисту дітей.
22-04-2024
Хліб усьому голова
Задати питання
Запрошуємо відвідати
- Міська бібліотека-філіал для дітей м. Ківерці
- Бібліотека-філіал с. Сокиричі
- Бібліотека-філіал с. Озеро
Слідкуйте за нами
Статистика