30-11-2022


Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Головне у діяльності бібліотек – донести правду сучасникам про цю трагедію.

Так, в Публічній бібліотеці для учнів 7-А та 7-В класів Ківерцівського ліцею №3 (кл. кер Петрочук Т.А., Круглик А. А.) спільно з бібліотечними працівниками підготовлено та проведено годину-реквієм «І плакала свіча в скорботі…».

Ведучі заходу зазначили, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших – Голодомор . Учні дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули відео «Ти приніс мені яблуко…», «Голодний дух». Бібліотекарі звернули увагу присутніх на книжкову виставку «І пам’ять про скорботний тридцять третій», яка діє в читальному залі.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

tr>