29-11-2022


«Пів століття я випікав таким чином чорний хліб буденності. У ньому могли знайтись і остюки і висівки, проте загально не було. Це так і є. Я ніколи не сіяв незгоди, неладу, ненависті, ніколи не кидав каміння ні на живих, ні на могили. Я намагався влити любов у свої слова, і це, мабуть, відчули, якщо пробачили їхню гіркоту. Наскільки вистачало сили, я закликав до згоди, єдності, порозуміння, поєднання сердець і думок, прощення вдома і поза домом».

З промови Юзефа Крашевського до відзначення 50-тиріччя його літературної діяльності у Кракові у 1879 році.

15 листопада в одній з кімнат бібліотеки-філіалу села Омельне відкрили музейну кімнату присвячену життю та творчістю Юзефа Крашевського-поляку, закоханого у Волинь. Кімнату було створено завдяки проєкту «Колорит прикордонного Полісся у житті та творчості Ю. Крашевського». Саме в Омельне він провів молоді роки життя.

Юзеф Крашевський – письменник, публіцист,видавець, філософ, історик, громадський і політичний діяч, його спадщина налічує 600 томів повістей,романів, поетичних і драматичних творів. Ім’я Юзефа Крашевського вписане у « Книгу рекордів Гіннеса» - це рекорд творчості.

Саме в Омельно він провів молоді роки життя. У 1838 році з дружиною поселився на Волині. Початково був господарем села Омельне.

Саме в цей час у селі Омельне народжується його донька Констанція, він заклав липовий парк, який частково зберігся донині,відбувається ряд історичних та культурних подій у даному населеному пункті.

Усі експонати по своїй значимості цікаві, унікальні. Хочемо подякувати всім хто долучився до відкриття музейної кімнати.

Тому запрошуємо, відвідати експозиції жителів громади, і чомусь впевнені, що ви не пожалкуєте відвідавши цей екскурсійний маршрут.