9-11-2022

Хто ж такі волонтери? Що вони за люди?

Для того, щоб познайомитися та більше дізнатися про волонтерську діяльність у нашій громаді у Публічній бібліотеці відбулась зустріч з волонтерами «З добром у серці,з любов’ю до людей», на яку були запрошені студенти та учні 9 класу гімназії №1,вчитель Ольга Бучинська.

Присутні мали можливість дізнатися багато корисного від однієї із організаторок Ківерцівської ГО «Станція добра», Олени Максименко.

Волонтер - це людина, яка допомагає тим, хто потребує допомоги. Допомагає добровільно та безоплатно, по велінню своєї душі та серця. Як зазначила Олена Михайлівна : « волонтерство - це робота щира,від душі. Кожного дня волонтери - добровольці займаються клопіткою роботою,яка вимагає багато зусиль,уваги та здоров’я. Громадська організація налічує понад 100 волонтерів».

Головний спеціаліст проектної діяльності Ківерцівської міської ради Ольга Матвійчук – розповідала, що першими волонтерами були мешканці міста,які допомагали речами,продуктами харчування,будували блокпости;місцеві нотаріуси також надавали непосильну допомогу: купували гумові чоботи,лопати,різний реманент,а також надавали фінансову підтримку;ще проводилась спільна робота з місцевими підприємцями та громадськими організаціями,які купували автомобілі,різний реманент та відправляли на схід.

У Ківерцівській громаді для ВПО відкрито соціальний магазин,у селі Домашів на базі колишньої школи облаштували житло. Координаційний центр який створено при міській раді координує роботу волонтерів,громадських організацій.

На зустрічі також був присутній військовий офіцер,місцевий лікар,який лікує військових ЗСУ так і мирне місцеве населення, а наразі знаходиться у короткотривалій відпустці. Олександр Ващук розповів про важкі реалії війни,проте в яких умовах доводиться працювати,коли за добу дуже багато поранених. Лікар об’їздив увесь Донбас,побував у найгарячіших точках. Важко та боляче було слухати і інших військовослужбовців про те ,якою важкою ціною дається кожен клаптик землі де побував чобіт російського агресора.

Директор, Любов Михальчук на завершення заходу презентувала книгу Тараса Матвіїва «Мої думки», яка вийшла у світ, нажаль уже після того,як його автор здобув вічне життя, в бою за незалежність України. Книгу допомогли видати волонтери ГО «Меценати для солдата»,яку передали для читачів Публічної бібліотеки.

Після закінчення зустрічі учні та присутні поділилися враженнями про почуті реалії війни.