27-07-2022

У Публічній бібліотеці для внутрішньо переселених осіб діють безкоштовні курси української мови. Вони спрямовані на те, аби люди, які спілкувалися у побуті російською, опанували та переходили на державну мову.

Серед тих, хто захотів вільніше розмовляти українською і записався на мовні курси — харків’яни, києвляни та жителька м. Авдіївка. Наші учні російськомовні, але після нападу Росії вирішили вивчити українську мову, кажуть зараз це як ніколи важливо і для роботи теж необхідно.

"Дуже хочу розмовляти українською, намагаюсь, але не завжди гарно виходить, тому хочу використати цей час, навіть такий важкий і отримати деякі знання, яких у мене немає. Дуже гарна мова, завжди подобалася, подобається розмовляти українською, писати", — каже учасниця мовних курсів пані Гуля.

Форма спілкування на курсах неформальна. Завдання нескладні, але такі, що допомагають краще заговорити українською мовою і без суржику. Опанувати мову допомагає викладачка української мови Зоя Щербяк.

"Харків’яни, жителі Київщини, Донецької області – люди приїхали з різним рівнем володіння української мови. Частина з них зізнавалися, що не вчилися в україномовній школі, але їм потрібно віддати належне, що вони прийшли і виявили бажання. Моя мета — їх розговорити, аби вони не боялися і переступили психологічний бар’єр", — каже пані Зоя.

Щиро дякуємо всім за співпрацюІ