17-02-2021

Бібліотека звітує перед громадою

 

звіт

У зв’язку з пандемією корона вірусу COVID-19, яка внесла зміни у роботу бібліотечних закладів, запровадженням режиму самоізоляції, бібліотеки обслуговували читачів у 2020 році частково припинивши фізичне обслуговування користувачів, проведення масових заходів.

Свої зусилля було спрямовано на надання он-лайн послуг, внутрішньої роботи бібліотек. Бібліотеки продовжили свою роботу в режимі он-лайн, поповнюючи комунікаційний простір різноманітними продуктами: он-лайн наради з сільськими працівниками, презентації книг, віртуальні книжкові виставки, добірки книг для читання вдома, відеоролики “Мандруємо визначними місцями Ківерцівщини”, до Дня пам’яті та примирення у Другій Світовій війні, презентації “Прикрась своє місто вишиванкою” та багато інших.

Так було створено нові сторінки бібліотек у соцмережах: бібліотека с. Муравище, с. Суськ, с. Сокиричі. У 2 бібліотеки, Муравище та Суськ, було придбано комп’ютерну техніку.

За 2020 рік до бібліотек Ківерцівської ОТГ надійшло майже 2000 екземплярів книг. По проекту від благодійного фонду “Фундації Дарини Жолдак” надійшло 93 примірники книг на суму 9300 грн. В останні передноворічні дні по проекту від Українського інституту книги для центральної районної бібліотеки м. Ківерці було отримано 827 книг на суму 103000 грн.

Центральною районною бібліотекою у співпраці з сільськими бібліотекарями було підготовлено і видано за кошти спеціального фонду та благодійних коштів книгу “Бібліотека – свідок і творець історії краю” у кількості 56 примірників на суму 7000 грн. Бібліотекою було видано бібліографічний покажчик “Знаменні і пам’ятні дати на 2020 рік”, не залучаючи бюджетних коштів.

Працюючи у напрямку “Сучасна бібліотека – міст до електронного самоврядування” бібліотека забезпечила вільний доступ до послуг електронного самоврядування. Безкоштовні електронні послуги бібліотеки допомагають членам громади у вирішенні безлічі життєвих питань – це і можливість навчання он-лайн, замовити квиток на різні види транспорту, робити покупки через Інтернет, оплачувати комунальні послуги, реєструватися на ЗНО, шукати роботу, здійснювати реєстрацію на оформлення закордонного паспорта та багато іншого і у цьому користувачам допомагали працівники книгозбірні.

Центральна бібліотека є методичним центром для сільських бібліотек, так було проведено 1 підсумкову нараду, 4 он-лайн наради, виїзди у бібліотеки-філії з метою надання методичної і практичної допомоги. Адже кожна бібліотека у громаді має мати свій імідж і бренд, тільки до бібліотеки-філії с. Муравище було здійснено 6 виїздів і було створено краєзнавчу хату-читальню, щоб відобразити етнографічне краєзнавство у даному населеному пункті з метою:

  • залучення до краєзнавчих заходів молоді та всіх небайдужих до історії громади;
  • розширення взаємодії з іншими закладами культури, істориками, краєзнавцями, жителями громади та ін.;
  • популяризації звичаїв і традицій населеного пункту;
  • формування позитивного іміджу бібліотеки і бібліотекаря.

Надалі так і плануємо працювати з кожною бібліотекою нашої громади.

Стрімкий розвиток інформаційних технологій сприяв модернізації бібліотечного сервісу. Бібліотеки почали використовувати можливості ХХІ століття для надання послуг на якісно новому рівні. У центральній бібліотеці м. Ківерці завершується формування електронного каталогу, який плануємо запустити у першому півріччі 2021 року.

Про роботу бібліотек нашої громади у 2020 році було понад 500 повідомлень у різних засобах масової інформації (як друкованих так і електронних).

Проте основним завданням є “Вона ота мудра вчителька – це, звісно, книга, а отже, і її храм – бібліотека” (Л. Г. Ковальчук)

Протягом 2020 року, не дивлячись на карантинні обмеження, бібліотеками обслужено 4500 користувачів і видано 52670 екземплярів книг, відвідування становило 30860 чоловік.

В цей час багато людей звертаються за періодичними виданнями, книгами, як зазначив Марк Туллій Цицерон “Заняття з книгою – юність живлять, старість звеселяють, щастя прикрашають, в нещасті надають притулок і розраду, вдома радують, поза домом – не заважають”.

Говорячи про мережу бібліотек, важливо не знищувати, а впорядковувати та оптимізувати наявні ресурси. Тому меседж буде таким: “Публічні бібліотеки ліквідувати не можна, реорганізувати для майбутніх поколінь”.

За нашою роботою Ви можете слідкувати за повідомленнями на веб-сайті бібліотеки та на нашій сторінці в соціальній мережі Facebook.

Ми вдячні всім за підтримку бібліотечної галузі та розуміння й співпрацю.

Запрошуємо завітати до наших бібліотек.

Любов Михальчук
директор ЦБС м. Ківерці