10-03-2020

10 березня 2020 року члени Ківерцівського районного осередку товариства Просвіта ім. Т. Г. Шевченка зібралися з нагоди 206-ій річниці від народження і 159-ій річниці смерті Тараса Шевченка.

Просвітяни зібралися біля пам'ятника Т. Г. Шевченку. У заході брали участь перший заступник міського голови Ігор Мисковець та заступник Молодіжної ради Володимир Кузьмич. Голова районної організації "Просвіти" Любов Михальчук зазначила, що стало доброю традицією відзначення у просвітянській родині пам'ятних дат Великого Пророка. Ми зібралися засвідчити, що український дух, національна ідея були, є і будуть рушійною силою українського державотворення.

Після покладання корзини квітів учасники завітали на Шевченківський вечір до читального залу районної книгозбірні для дорослих.

З великим задоволенням просвітяни подивилися літературно-музичну композицію "Наш Шевченко: шлях до свободи" у виконанні сестер Тельнюк та оркестру Львівського політехнічного університету. З композицією сестри об’їздили багато міст в Україні і за кордоном та вже більше тисячі музикантів з різними камерними оркестрами зіграло цей проект. Сестри Тельнюк потрактували Шевченка "…майже як родича", опрацювавши хрестоматійні вірші поета з великою любов’ю і теплотою.

Переможець конкурсу читців-дикламаторів, учениця ЗОШ с. Хорлупи Яна-Марія Грудік прочитала поему Тараса Шевченка "Катерина".

Хористи товариства "Просвіта" пригадали свої просвітницькі виступи в населенних пунктах району та виконня пісень "Думи мої", "Реве та стогне Дніпр широкий", "Віє вітер", "Ой у лузі червона калина", "Заповіт" Тараса Шевченка, які викликали у присутніх на концертах піднесення і патріотичний настрій. Кожен мав нагоду висловити свої думки щодо мовної політики у державі, величі поетичного слова Пророка.