11-02-2020

Щороку 11 лютого відзначають Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Саме в цей день районна бібліотека для дорослих запросила учнів 8-А класу ЗОШ І-ІІІ ст. №3 (класний керівник Гарбарчук Ж. М.) на презентацію книги “Це зробила вона”.

Це ілюстрована книга про 50 талановитих та цілеспрямованих українок, які довели, що жінки можуть досягати успіху в історії, науці та культурі не гірше за чоловіків. Їхні історії захоплюють, їх внесок вражає, їх приклад надихає.

Рік тому 120 українських авторів і авторок почали працювати над проектом, що був покликаний переконати читачів у тому, що в історії України є багато успішних жінок, які незважаючи ні на які перешкоди та соціальні стереотипи йшли своїм шляхом та досягали поставлених цілей. Метою видання було позбутися фактів применшення ключової ролі жінок у сферах, що буцімто для них не призначені, як от військовій чи академічній. Тепер українські дівчатка знатимуть багато культурних прикладів для наслідування, які доводять, що не потрібно соромитися своїх інтересів, навпаки, необхідно відстоювати їх та боротися задля досягнення своїх мрій.

Один рік розробки. 150 днів підготовки. 120 талановитих авторів. 50 історій успіху. 50 жінок, що стали частиною історії України.