24-01-2019

Звітуючи перед громадою про свою роботу, ми прагнемо показати, що сучасна бібліотека – це не тільки зібрання книжок, а насамперед – це величезний світ соціальних комунікацій, центр культурного спілкування та творчого розвитку, інформаційний та освітній центр для мешканців нашого міста.

Життя сучасної бібліотеки цікаве, багатогранне і динамічне: нові технології, нові ідеї, нові плани. І все це – задля своїх користувачів.

Протягом 2018 року послугами бібліотеки скористалося 3316 користувачів, з них дітей віком до 15 років – 120, від 15 до 21 року – 971. Відвідування становило 25740 чол. Щоденно бібліотеку відвідувало 86 користувачів. Протягом року видано понад 57000 примірників документів. Вільним доступом до мережі Інтернет скористалося 5880 користувачів. Сайт бібліотеки відвідало 29211 чол.

Для 2 груп користувачів бібліотеки було проведено навчання комп’ютерної грамотності. Крім того проводиться обслуговування читачів з обмеженими можливостями за місцем проживання та на пунктах видачі: для працівників районного територіального центру обслуговування населення, Ківерцівської районної гімназії та працівників ДНЗ №1 та №3.

Протягом минулого року книжковий фонд поповнився 802 екземплярами нових книг на загальну суму 34794 грн., також до бібліотеки надходило 50 назв періодичних видань. Станом на 01.01.2019 р. книжковий фонд бібліотеки становить 37563 примірники документів.

Працюючи в напрямку “Сучасна бібліотека – міст до електронного самоврядування”, бібліотека забезпечила вільний доступ до послуг електронного урядування. Безкоштовні електронні послуги бібліотеки допомагають членам громади у вирішенні безлічі життєвих питань – це і можливість навчатися он-лайн, замовляти квитки на різні види транспорту, робити покупки через Інтернет, оплачувати комунальні послуги, шукати роботу та здійснювати он-лайн реєстрацію на оформлення закордонного паспорта та багато іншого.

Крокуючи в ногу з часом, бібліотека постійно впроваджує нові креативні форми роботи, щоб надавати користувачам найсучасніші послуги, які будуть затребувані та якомога повніше задовольнять інформаційні потреби відвідувачів. При бібліотеці діє 2 клуби за інтересами: “Зустрічі без прощань…” та “КЛАС”. Давно ліквідовано стереотип щодо примусового відвідування останніх або походи до бібліотеки лише за книгою. Нині користувачі стають і організаторами, і ініціаторами, і учасниками заходів. У 2018 році у центральній районній бібліотеці було проведено 40 масових заходів для різних категорій відвідувачів, які відвідали 1113 осіб. Увага приділялась патріотичному, морально-етичному вихованню молоді та іншим актуальним темам.

Районна бібліотека є методичним центром для сільських бібліотек. Було проведено 9 методичних днів, 1 семінар на базі бібліотек-філій с. Звірів, 1 школу бібліотечних інновацій на базі бібліотеки-філії с. Хорлупи.

Протягом року видавнича діяльність була спрямована на видачу бібліографічного покажчика “Знаменні і пам'ятні дати Ківерцівщини на 2019 р.”, інформаційного вісника Ківерцівської централізованої бібліотечної системи “Бібліосвіт” (було видано 5 номерів), 2 поточні бібліографічні списки нових надходжень. Також впродовж року працівники бібліотек-філій та центральної районної бібліотеки працювали над збором матеріалів, що увійдуть у краєзнавчий нарис історії бібліотек Ківерцівського району.

Про роботу бібліотеки у минулому році було понад 700 повідомлень у різних засобах масової інформації (як друкованих так і електронних).

Стрімкий розвиток інформаційних технологій сприяв модернізації бібліотечного сервісу. Бібліотеки почали використовувати технологічні можливості XXI століття для надання послуг на якісно новому рівні. Працівники районної бібліотеки продовжують формування електронного каталогу бібліотеки до якого уже внесено понад 8000 примірників книг.

За нашою роботою Ви можете слідкувати за повідомленнями на веб-сайті бібліотеки (http://bibl-kiv.org.ua) та на нашій сторінці в соціальній мережі Facebook (https://www.facebook.com/kivertsi.biblioteka).

Ми вдячні всім за підтримку та розуміння та запрошуємо завітати до бібліотеки.