26-02-2017

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту.

20 лютого, у читальному залі бібліотеки пройшла народознавча година "Масляна, масляна, яка ти красна!", яку підготували працівники районної бібліотеки для дорослих, спільно з районним територіальним центром соціального обслуговування та працівниками районного будинку культури ім. М. Ковальва, весну закликали та Масляну зустрічали!

У ході заходу його ведучі розповіли присутнім історію виникнення Масляної. Вінок народних пісень про Масляну подарували народний аматорський фолькльорний ансамбль "Толока" та "Терниця", народне аматорське вокальне жіноче тріо "Журавлина" РБК ім. М. Ковальова.

Людей зібралось чимало – усі раділи, як діти, чудовому святу.

А яка ж Масляна без смачних млинців!!!

А відвідувачі майстер-класу "Перший млинець – не комом!", який провела Оксана Лойко, могли не лише побачити, як млинці правильно випікати, але й скуштувати їх просто "з пилу, з жару".

Також, всі бажаючі мали змогу переглянути тематичну поличку "…Масляну гуляємо, весну зустрічаємо…".

Протягом свята усіх бажаючих пригощали духмяним чаєм та смачними млинцями.