30-01-2017

Крути, 29 січня 1918 року... Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності. 99 років тому (1918) відбувся бій між київськими студентами і більшовиками під Крутами, де полягло в нерівній боротьбі 300 студентів. А день 29 січня, день бою під Крутами, став трагедією української молоді й цілої української суспільності.

Щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію, любити свою країну і гаряче бажати зробити її кращою. Так, 27 січня в приміщенні бібліотеки для дорослих проведено історичний літературно-музичний екскурс "Героїв Крут - країна пам'ятає".

Під час заходу прозвучали пісні: "Впав на землю січневий мороз", "А вже років 300", "Над землею тумани", "Повіяв вітер степовий", "Молитва за Україну", "Хай живе вільна Україна", у виконанні аматорів районного будинку культури ім. Ковальова (В. Кухарик, C. Лесик, О. Білоног, Т. Чубай С. Гловацька, народний аматорський ансамбль нарородної пісня "Перевесло") та НА вокальний ансамбль "Свічадо". Декламували поезію І. Шишолік та В. Поліщук.

На завершення заходу присутні виконали Гімн України.

Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща.

Ця подія залишила свій відбиток не лише в історії і в пам’яті народу, а й в літературі. "Через Крути до майбутнього" – під такою назвою експонувалась літературно-художня виставка, на якій були представлені книги бібліотеки.