09-12-2016

8 грудня 2016 року в приміщенні читального залу Ківерцівської центральної районної бібліотеки відбулася презентація біобібліографічного довідника “Хай знову запахнуть житами поля. А в нас запанує хай мир”. На захід були запрошені представники військкомату, учасники АТО, волонтери. Ведучими заходу стали студенти Ківерцівського медичного коледжу.

Це перший збірник, підготовлений колективом бібліотекарів району про учасників АТО, волонтерів, героїв України, добровольців, капеланів, тих, хто віддав своє життя за незалежність і цілісність України.

Цей збірник про наших земляків ківерчан, різних за віком, професією, проте щирих українців, мужніх, сміливих, які заслуговують, щоб про них знали в різних куточках нашого краю: селах, селищах, містах.

Відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 року №303/2014 “Про часткову мобілізацію” Ківерцівським РВК були відправлені перші військовозобов’язані на навчання, а згодом на Схід боронити Україну. Холодні окопи, щоденні обстріли бойовиків, загибель побратимів… і все це війна. Ця книга про справжніх героїв. Ще вчора ці чоловіки жили мирним життям: орали поле, засівали жито, ростили дітей. Вони залишили злагоджене щоденне життя, зробили крок назустріч смертельній небезпеці.

Поряд з тими, що призивались Ківерцівським РВК, були добровольці, капелани, яким довелося відстоювати свободу, право жити в європейській демократичній державі. Це їхній свідомий вибір.

У розділі “Віра в героїзм створює героїв” розповідається про Героя України, нашого земляка Гринюка Володимира Володимировича.

У розділі “Ми стали волі на сторожі” зібрані матеріали про учасників АТО, які були призвані у 1-3 хвилях мобілізацій Ківерцівським РВК та добровольців. З початку російської агресії на Сході держави сотні ківерчан пішли боронити кордони України. У розділі вміщені короткі спогади учасників АТО та їх біографічні дані.

“Життя, як спалах яскравої зірки” – це розповіді про наших краян – молодих людей, які поклали свої життя на вівтар жертовності. Проте залишилася добра згадка, пам’ять. Пам’ять про тих, хто не обійме маму, рідних дітей, дружину, не буде ходити протоптаними рідними стежками разом з друзями, ніколи не скаже сусідам: “Добрий день”. На їхньому подвигу потрібно виховувати молоде покоління в дусі патріотизму, ставити їх за приклад і складати про них вірші, писати книги.

Пам’ять про наших ківерчан – це наш біль і наша гордість за те, що жили поряд з героями, які віддали свої життя за Україну, цілісність держави.

Матеріали розділу “З любов’ю до життя, з добром у серці” висвітлюють доброчинність наших земляків. З початком антитерористичної операції на Сході України потужно і на Ківерцівщині розвинувся волонтерський рух, який має на меті допомогу землякам в отриманні сучасного обмундирування, амуніції, технічних засобів, транспорту, навіть, на перший погляд, таких незначних домашніх смаколиків і теплих дитячих листівок. Ніхто не стояв осторонь, як могли підтримували наших земляків. Кожна родина, колектив, громада допомагали бійцям на Сході України. Ківерцівські волонтери – відважні, мудрі, активні, винахідливі, творчі особистості. Не рахуючись з часом, здоров’ям, ризикуючи життям, доставляли допомогу в зону бойових дій.

Це видання – данина пам’яті, патріотизму та мужності наших земляків. Ви – гордість нашої держави. Вами пишається вся Україна і наша синьоока Волинь.

Слава Україні! Слава її героям – захисникам!