27-05-2016

У наш час спостерігається значне пожвавлення інтересу населення до вивчення історії свого краю. Це вимагає нового рівня організації краєзнавчої роботи бібліотек. Саме з цією метою на базі бібліотеки-філії с. Кульчин було створено школу професійної майстерності з питань краєзнавчої роботи.

26 травня 2016 р. на базі даної установи відбулося перше заняття школи на тему “Бібліотечне краєзнавство в культурному житті регіону: стан, важливість, удосконалення”.

Бібліотекарі району ознайомилися з досвідом роботи з питань краєзнавства, оглянули музейну кімнату історії села, яку створила при бібліотеці бібліотека бібліотеки-філії Лариса Антонюк. Вона акцентувала увагу присутніх на історії її створення та поділилася задумами щодо її подальшого наповнення новими документами та матеріалами, адже з давніх часів Кульчин відомий як гончарський край.

“Робота з громадою і на благо громади завжди пов’язана з краєзнавством. Краєзнавча діяльність – це та діяльність, яка надає бібліотекам місцевого колориту, регіональної специфіки” – відмітила у своєму виступі директор Ківерцівської РЦБС Любов Михальчук.

Традиційні форми краєзнавчої роботи публічних бібліотек під впливом часу змінюються, стають більш ефективними, більш наближеними до жителів і завжди проводяться за участю населення різних вікових категорій, як дорослих, так і дітей. А впровадження нових форм і практик роботи дозволяє на якісно новому рівні організувати цю діяльність. Ця думка була основою консультацій, які були надані працівниками районного методичного центру Любов Доридор та Наталія Мілінчук.

Успіх роботи бібліотеки значною мірою залежить від стану ДБА бібліотеки, тому завдання бібліотекарів – звернути увагу на його удосконалення у зв’язку зі змінами, що відбуваються у сучасному житті краю. На цьому наголошувала у своїй консультації бібліограф Ківерцівської РЦБС Ірина Вергун.

Увазі присутніх було запропоновано бібліоподорож по книзі “Село Кульчин. Дзвін віків. Переплетення доль”. Її провели автори книги Іраїда Майданець, місцевий краєзнавець, в минулому вчитель історії та Лариса Антонюк, бібліотекар бібліотеки-філії с. Кульчин.
Жваво проходило обговорення побаченого та почутого під час заняття школи, в ході якого бібліотекарі ділилися власними баченнями розвитку сучасних бібліотек, ідеями, задумами та побажаннями.

На завершення заняття усі учасники школи отримали в подарунок буклет “Запрошуємо в мандрівку в села Жидичин, Кульчин та Липляни”.