09-03-2016

Ось і настав час, коли зима, нарешті, вичерпала себе. Всі ознаки, як на долоні. На календарі березень! Байбак своє слово сказав! День довший! Сонце грайливе! Струмки дзюрчать! Весна!!!

Все, зима! Все! Ми кажемо тобі за все велике людське спасибі і прощавай! Душа жадає нового! Їй вже хочеться тепла і любові, хочеться розмаю трав, шелесту листя, полону пахощів, щебету птахів! Нам всім вже хочеться весни! Серед усіх свят у році Масляна – найсвітліше, веселе народне свято. Із далеких язичницьких часів прийшла до нас Масляна. У давніх слов’ян це було багатоденне весняне свято, що знаменувало проводи зими. Народ любив його й називав ласкавими словами: “чесна Масниця”, “весела”, “ясочка”.

Чому саме “Маcляна”? Тому що з настанням цього тижня м’ясо вже не можна споживати в їжу. Та головним атрибутом цього, уже весняного свята вважалися млинці. Навіть приказка була така: “Без млинця не Масниця, без пирога не іменинник”. У деяких регіонах України замість млинців на Масницю варять вареники із сиром, печуть гречані млинці – гречаники.

О! А як колись уміли гуляти. Масштабно, гучно, гостинно, щиро, весело! З піснями, танцями, забавами, медом, приказками і з прислів’ями! Гуляли так, що потім цілий рік про це згадували!

Познайомити з традиціями святкування Масляної в Україні та за її межами, в рамках етнографічної подорожі “Масляна іде – млинці та мед несе”, у приміщенні районної бібліотеки для дорослих зібрались члени клубу “Зустрічі без прощань…” та її читачі.

До присутніх з привітальним словом звернулася керуюча справами Ківерцівської районної ради О. Я. Ярощук, а аматори сцени районного БК ім. М. Ковальова дарували чудові пісні.

З тарілок до гостей бібліотеки привітно посміхалися витвори умілих рук бібліотечних господинь – рум'янощокі млинці на найвибагливіший смак. Тут і млинці з дріжджового тіста, з тіста на молоці, на кефірі.

Свято тривало. Господині та запрошені одна з-поперед одної ділилися секретами кулінарії: які млинці і чого потребують в рецептурі, які сковорідки найкращі для випікання такої смакоти, записували рецепти та просто спілкувалися у приємній невимушеній атмосфері. Більше про святкування та різноманітні рецепти можна було дізнатися з тематичної полички “Масляну гуляємо – весну зустрічаємо”, яку підготували бібліотечні працівники.

Енергетика, що панувала на святі, передавалася один одному.

Щира подяка нашим небайдужим читачам та звичайно ж моїм бібліотечним колегам за допомогу в організації святкування Масляної у бібліотеці.