22-02-2016

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими і учнівську молодь Ківерцівської експериментальної школи.

Напередодні Дня вшанування Героїв Небесної Сотні, 17 лютого, районна бібліотека для дорослих спільно з районним краєзнавчим музеєм, районним ВО “Свобода” провели годину пам’яті “Герої не вмирають… Просто йдуть…”.

У заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик, голова Ківерцівської районної організації ВО "Свобода" Анатолій Пушкін, батько Героя України, Героя Небесної Сотні Івана Тарасюка Микола Тарасюк, родина Героя Небесної Сотні, Героя України Василя Мойсея – брат Роман, мати Єлизавета, батько Михайло Мойсей, учасник Революції Гідності, поранений на Майдані, Тимур Мустафаєв, волонтери Сергій Гетьманчук і Сергій Чухрій, учасники Революції гідності Василь Озоровський, Ігор Козар та Андрій Куралесов.

Демонстрація кліпу "Пам'яті полеглим героям", світлин про героїчно-трагічні події та вірші Надії Корнійчук, Ігора Павлюка, присвячені Героям Небесної сотні, у виконанні завклубу с. Гайове Надії Бичок і вихованців школи (Шевченко Д., Клипін П., Карпук О., Поліщук А., Мартинюк С.) створили атмосферу безкінечної невимовної скорботи. Діти запалили свічки пам'яті.

Свої авторські твори виконав Валерій Маренич.

Спогадами про рідних, які загинули від куль снайпера під час Революції Гідності, поділилися батько Івана Тарасюка – Микола Тарасюк та брат Василя Мойсея – Роман, який на згадку подарував школі книгу "Герої Небесної Сотні".

Присутні мали можливість оглянути книжкову виставку "Ми сотнею пішли у небеса". Дирекція закладу подякувала усім учасникам заходу.