21-08-2015

Центральна районна бібліотека Ківерцівської РЦБС, як методичний центр для сільських бібліотек району, постійно слідкує за кваліфікаційним рівнем працівників. Для того, щоб у сучасному світі інформаційних технологій послуги бібліотек були затребувані, щоб бібліотеки ставали культурними центрами для мешканців своїх громад. Для цього для працівників постійно влаштовуються семінари, навчання, заняття майстер-клас, виїзди для обміну досвідом.

Так, 18 серпня 2015 року, на базі бібліотеки-філії с. Озеро відбулося завершальне заняття майстер-клас з циклу “Бібліотека – центр громадської активності села” для бібліотекарів бібліотек-філій Ківерцівської зони.

Бібліотекар бібліотеки-філії с. Озеро Возна С. І. розповіла присутнім про роботу своєї книгозбірні, а із виступу секретаря сільської ради Хом’як Л. А. учасники заходу дізналися про роль бібліотеки в житті місцевої громади та про роботу Возної С. І., як депутата Озерської сільської ради.

Традиційно, працівники методичного центру виступили з консультаціями по організації роботи бібліотечних установ на допомогу жителям села. Зокрема, про модернізацію діяльності сільських бібліотек в контексті часу та про сучасні тенденції обслуговування користувачів присутнім розповіли методист РЦБС Н. Р. Мілінчук та заступник директора по роботі з дітьми Л. В. Доридор.

В рамках заняття увазі присутніх було запропоновано літературний альманах “Україна в серці кожного з нас”, до сценарію якого було включено розповіді, пісні та вірші про Україну та рідний край та приуроченого до Дня Державного Прапора та Дня незалежності України, у виконанні членів клубу “Віра. Надія, Любов”, що діє при бібліотеці-філії с. Озеро. Особливий інтерес гостей заходу викликали виступи сільського поета Комариці С. П. та юного читця-декламатора, учасника багатьох районних та обласних конкурсів Марчука В.

Під час слайд-подорожі “Моє село, моя колиска” присутнім провели екскурсію селами Озеро та Гайове.

У ході обговорення виконаних домашніх завдань слухачі висловлювали думку про те як краще організувати роботу книгозбірні, щоб вони залишалися інформаційними та культурними центрами і могли забезпечувати усі інформаційні потреби громадян. Усі погодилися з думкою, що бібліотеки потребують модернізації, зокрема, встановлення сучасного технічного оснащення: комп’ютерів з доступом до мережі Інтернет та мультимедійного обладнання.

На завершення навчання було проведено анкетування “Чого ми навчились?”