13-07-2015

Бібліотека на селі – є найпоширенішим культурним закладом та інформаційним центром, який допомагає жителям місцевих громад реалізувати їх конституційне право на вільний доступ до інформації та розвиток особистості.

Бібліотечні працівники – інформаційні навігатори, від яких залежить освітній та культурний рівень громади. Вони повинні вміти поєднувати традиційні функції бібліотеки та постійно розширювати сферу послуг, запроваджувати нові форми роботи у відповідності з вимогами часу.

10 липня 2015 р. група бібліотечних працівників Ківерцівської РЦБС зібралися в бібліотеці-філії для дітей смт. Цумань на заняття майстер-класу “Бібліотека – центр громадської активності села”.

Завідуюча бібліотекою-філією Мігна Т. М. познайомила колег з роботою бібліотеки, зупинилась на основних моментах багатогранної діяльності закладу, який вона очолює вже 28 років.

Працівники методичного центру виступили з консультаціями “В полі зору користувач: сучасні тенденції обслуговування”.

У програму заняття було включено виступ селищного голови Кобилана О. В. Він провів екскурс в історію селища, поділився планами про подальшу спільну роботу з бібліотечними працівниками по написанню літопису селища Цумань.

В ході практичних занять було проведено “круглий стіл” “Для чого потрібна сільська бібліотека?”, (щоб дізнатися думку працівників нашої системи і співставити з матеріалами, що були надруковані в журналі “Бібліотечна планета” №2 за 2015 р.). В ході обговорення учасники майстер-класу ділилися своїми роздумами про бібліотеки в житті своїх громад та про свої подальшими планами.

Увазі присутніх було запропоновано бібліофреш “Читаємо українське в час телевізії та інтернету”. Діти розповідали про свої улюблені книги, про те, як бібліотекарі допомагають їм у виборі нових цікавих книг, читали вірші, як українських поетів, так і власні, розповідали про свої заняття у вільний час. Свідченням того як книга надихає на творчість є вироби учнів. Вони доповнювали виставку “Розумним бути круто”.

Всі працівники поповнили багаж свої знань новими ідеями, щоб і надалі забезпечувати членів місцевих громад інформацією, допомагати в навчанні та роботі та забезпечувати змістовне дозвілля.

Підсумком заняття було бліцопитування “Чого ми навчились?”