15-05-2015

Указом Президентка України №431/2007 від 21 травня 2007 р. третя неділя травня встановлена Днем пам’яті жертв політичних репресій. “Сталінська верхівка боялася й ненавиділа кожен народ. Найбільший страх вона відчувала перед Україною. Знищенню підлягав кожен підозрюваний у найтяжчому зі злочинів – любові до України”. Тому відновлення правди про політичні репресії і гідне вшанування їхніх жертв – це не просто символ. Це – головна ознака, що наша душа жива, що наше життя не знищене, що наш народ переміг і зло, і смерть.

15 травня в центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з Тимочко Іваном Стратоновичем, в’язнем концтабору з 1943 по 1945 рр.

Директор районного краєзнавчого музею, Войчик Степан Володимирович, озвучив присутнім оціночні дані (на підставі архівних матеріалів Служби безпеки України) у яких йдеться про понад мільйон заарештованих осіб з яких більше 50% становили українці.

Ми не маємо права забувати, ми повинні пам’ятати яку страшну трагедію довелося пережити нашому багатостраждальному українському народові.

У свою чергу бібліотекарі підготували книжкову поличку “Реабілітовані історією”.