09-12-2014

А сотню вже зустріли небеса...
Летіли легко, хоч Майдан ридав...

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими нікого.

6 грудня в читальному залі районної бібліотеки для дорослих відбувся літературний вечір “Майдан. Революція духу”, присвячений пам’яті героїв Небесної сотні.

Захід розпочався переглядом відео кліпу на пісню “А я живий” (сл. Л. Яр; муз. С. Фединої), запалюванням лампадок та хвилиною мовчання.

Ми на порозі нових змін, нового майбутнього. Але якою ціною? Своїми спогадами й емоціями поділилися лейтенант міліції роти “Світязь” А. С. Квач, учасник АТО та сотник Ківерцівської самооборони, волонтер С. А. Гетманчук.

Ще одна гостя З. С. Мартинова, активна учасниця Євромайдану, презентувала свою добірку поезій “Українська рать”.

Молодь (Т. Карловська, О. Левчук, І. Маєвська, С. Назарчук, Л. Сорочук, К. Скарвінко, Д. Хомячук, Ю. Рекс, Ю. Сухарєв) декламувала поезію, присвячену подіям на майдані та звучали уривки творів Т. Г. Шевченка та І. Я. Франка. У виконанні С. Стасюка прозвучала пісня “Надія”.

Присутніх вразив своїм виступом наймолодший учасник вечора, шестилітній Владислав Марчук, який продекламував “Заповіт” Т. Г. Шевченка та “Дзвінок до мами…” (щоденно маленький Владик чекає дзвінка від тата з АТО).

Вечір затягнувся на довго адже за брейк-кавою ще було багато спогадів, молодь гаряче дискутувала, обмінювалась думками.

Захід був організований спільно з відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації та районним будинком культури ім. М. П. Ковальова.

Світла пам’ять тим, хто зробив нашу країну іншою. Їх вчинки не будуть забуті ніколи. Країна змінилася. Настала нова історична віха. Це віха, що направляє Україну в цивілізаційне русло. У нову історію.