29-08-2014

28 серпня 2014 р. Ківерцівську центральну районну бібліотеку відвідав член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, державний та громадський діяч Віктор Андрійович Жовтянський, уродженець с. Залісоче Ківерцівського району. Кілька років тому Віктор Андрійович подарував бібліотеці україномовний 1-й том чотиритомника “Енергетика: історія, сучасність і майбутнє”, підготовленого за активної участі співробітників Інституту газу Національної академії наук України.

Оскільки в такому форматі продовження видання українською мовою вже не очікується, нашому гостю довелося обмежитись для повнокомплектного подарунка 2-4-м томами в російськомовному варіанті.

Так чи інакше, фактично це видання є найбільш сучасною в Україні енциклопедією з енергетики, підготовленою на загальнодоступному рівні. Зокрема, розлога стаття автора про енергозбереження – в 4-му томі.

Якщо читачів цікавлять більш стислі матеріали, то їх можна знайти в 9-му томі енциклопедії сучасної України під гаслами "Енергії джерела альтернативні" та "Енергозбереження", з котрими можна ознайомитися в нашій бібліотеці.