13-04-2014

Організаційно-методичне забезпечення бібліотек з питань довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування населення Ківерцівщини здійснюється шляхом створеної системи методичної та практичної допомоги, що включає заходи з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників. Тематику заходів по підвищенню фахового рівня диктують внутрішні потреби і проблеми діяльності бібліотек.

Довідково-бібліографічна та інформаційна робота – найважливіші складові в діяльності будь-якої бібліотеки, незалежно від її статусу. Так, цього року, розпочалося заняття майстер-класу: “Комплексні форми довідково-бібліографічного обслуговування: творчий підхід до організації і проведення”.

9 квітня 2014 року на базі бібліотеки-філії с. Муравище було проведено перше заняття майстер-класу.

Конструктивними і змістовними були повідомлення та консультації фахівців районної бібліотеки. Директор Ківерцівської РЦБС Л. І. Михальчук основну увагу приділила завданням, які стоять перед книгозбірнями, по інформаційно-бібліографічному обслуговуванню користувачів. “Методика проведення Дня інформації та Дня бібліографії” і “Вимоги до створення та оформлення посібників малої форми” з такими консультаціями учасників заняття ознайомила бібліограф І. М. Вергун. Під час заняття бібліотечні працівники отримали теоретичні знання і методичні поради з практичним ознайомленням.

Програма майстер-класу включала показовий День інформації “Туберкульоз в Україні: проблеми і перспективи”, який був приурочений Всесвітньому Дню боротьби з туберкульозом, відзначався насиченою програмою і різноманіттям заходів. Перед присутніми виступили С. Є. Кузьма фахівець соціальної роботи з повідомленням “Туберкульоз – небезпечне інфекційне захворювання” та О. М. Мазур акушер місцевого медпункту з консультацією “Попередження захворювання на туберкульоз та важливості своєчасного його діагностування”.

Учні 7 та 9 класів Муравищенської ЗОШ І-ІІ ступеня під керівництвом організатора позашкільної роботи Н. П. Ришкевич та вчителя основ здоров’я І. Я. Козачук підготували презентації на теми: “Здоров’я – це…”, “Здоровий спосіб життя вільний від туберкульозу”. Учні 5 класу презентували стінгазету “Ні! Туберкульозу” та взяли участь у флеш-мобі “Молодь за здоровий спосіб життя”.

Присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою “Здоров’я – найбільше багатство”, а бібліотекар бібліотеки-філії с. Муравище М. І. Михайлюк провела огляд літератури “Подолаємо туберкульоз разом”.

Учасники майстер-класу обмінялися досвідом з питання створення бібліографічної продукції. Бібліотекар бібліотеки-філії с. Сокиричі І. М. Лівончук презентувала свої бібліографічні посібники малої форми.

Методичне забезпечення довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування населення і надалі залишатиметься одним з основних напрямків діяльності Ківерцівської РЦБС.