17-03-2014

13 березня 2014 року на базі Волинського регіонального тренінгового центру ДОУНБ ім. Олени Пчілки пройшов тренінг за проектом “Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування: модель електронного суспільства” для бібліотекарів Ківерцівської РЦБС. Наш район став пілотним у впровадженні даного проекту, котрий був запроваджений ГО “Фундація розвитку громад”. Сьогодні публічні бібліотеки розглядаються як місця доступу до е-послуг для широкого кола громадян з використанням ресурсної бази сучасних бібліотек. У тренінгу взяли участь директор РЦБС Л. І. Михальчук, працівники центральної районної бібліотеки, зав. бібліотеками-філіями для дорослих смт. Цумань та Олика, а також бібліотекарі бібліотек-філій сіл Борохів, Сокиричі, Дерно та Берестяне.

На тренінг також були запрошені і фахівці зі сторони ДПІ. Зокрема, завідувач сектору інформатизації та обліку платників податків Ківерцівської МДПІ, Сергій Соловйов, котрий познайомив учасників з сервісом “Електронний кабінет платника податків”. Електронний кабінет є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та Міністерства доходів і зборів з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. За допомогою даного сервісу платник податків має змогу підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді, а також переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків).

Спеціаліст з подання електронної звітності ТОВ “Українська Софтверна Компанія” Петро Деленів розповів присутнім про систему електронного документообігу “M.E.Doc” та наглядно на прикладах показав як сформувати, підписати електронним цифровим підписом та подати звіти до ДПІ та інших служб.

Будемо надіятись дана послуга зацікавить місцевих підприємців і вони стануть частими гостями бібліотек у своїх територіальних громадах.