05-03-2014

Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка,
Повні сили й живої снаги,
Ми вшановуєм свято Шевченка.

Щороку, коли ранні весняні вітри приходять із першими березневими днями, у яких так тісно переплелися час народження та час смерті великого українського поета і художника Тараса Шевченка, ми знову й знову відкриваємо для себе свого Кобзаря. Справжнього, живого, геніально обдарованого, високоосвіченого, мужнього і терпеливого, незрадливого у своїй любові до материнської мови і всього людства.

Тарас Шевченко. Це ім'я стало символом нашого народу. Його портрети — в кожній хаті, його "Кобзар" лежить на столі поруч з хлібом, а його пісні вишиті на рушниках. Про поета ми знаємо, здається, все: від його босоногого дитинства — до останніх років у сирій петербурзькій майстерні.

В рамках року Тараса Шевченка в Україні та з нагоди 200-річчя від дня народження великого Кобзаря, 5 березня 2014 р. Ківерцівська ЦРБ спільно з учнями 9-го класу ЗОШ № 1, організували та провели поетичний альбом "Шануймо слово Кобзаря".

У вступному слові вчитель української мови та літератури Квач С. М. наголосила на тому, що "…кожна людина рано чи пізно задумується над тим, чого варте її життя. Роздуми на цю тему знаходимо в творах Тараса Шевченка".

Учні розповідали про життєву долю великого українського поета, читали його вірші, уривки з поем, захід вдало був переплетений презентацією,музичним супроводом, переглядом кінофільму "Дитинство Шевченка" та інсценізацією.

Учасники заходу були одягнені у вишиті сорочки та блузи, що додавало святкового настрою і національного колориту.

Присутні дізналися про Т. Г. Шевченка не тільки як про талановитого поета, але й звичайну людину, якій, як і кожному з нас, були притаманні свої бажання, пристрасті і прагнення. Життя його – від народження до смерті – було наповнене горем і драмою, боротьбою і поезією. Але все це загартувало душу поета, звеличило його як національного героя.

Відкрити для учасників заходу багатогранну постать поета допомогла книжкова виставка "Шануймо слово Кобзаря", на якій експонувалися твори геніального поета і розповіді про нього.