14-02-2014

О, не згуби ти свого родоводу,
Безсмертна мово, рідна і терпка.
Ти є душа співочого народу,
Що був і є, і буде у віках.

 Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, розум, досвід, почуття.

Мова є засобом саморозвитку й самовираження особистості. Те, як людина говорить, створює образ її душі, виявляє рівень інтелекту, вихованості. Недаремно давньогрецький мислитель Сократ казав: «Заговори, щоб я тебе побачив».

Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.

Бібліотекарями Ківерцівської ЦРБ для учнів 8-го класу  ЗОШ №1, до Міжнародного дня рідної мови, 14 лютого, було проведено мовознавчий марафон «Рідну мову буду знати, берегти й шанувати».

Під час якого учні приймали активну участь у різноманітних конкурсах. Активними учасниками різноманітних мовознавчих конкурсів були: Москалюк А., Довгань А., Зарадюк В. та ін., учнівська молодь довела, що знають нашу мову, люблять її, і вміють правильно говорити.     

На завершення заходу було проведено бібліографічний огляд літератури «Калинове намисто мови», де були використані видання,що розкривали  історію виникнення, становлення і розвитку української мови, сучасного правопису.

Тож давайте оберігати, плекати та звеличувати українську мову.