19-01-2014

14.01.2014 р. голова районної державної адміністрації Зіновій Колісник, спільно з начальником відділу культури райдержадміністрації  Галиною Слатініною, проінспектував роботу сільських та селищних закладів культури  і бібліотек-філій району. Вони відвідали будинок культури селища Цумань, клуби і бібліотеки сіл Скреготівка, Мощаниця, Кадище, Ставок.

Оглядаючи заклади культури та спілкуючись з їх керівниками, очільник району акцентував увагу на належній підготовці до відзначення в кожному з населених пунктів району 200-річчя Тараса Шевченка.

В усіх бібліотеках-філіях району розгорнуті тематичні літературні полички, заплановані конкурси на краще читання віршів поета, вікторини, години спілкування зі школярами, виставки та інші заходи.

У бібліотеці села Кадище усім селом вишивають портрет Тараса Шевченка. Кожному відвідувачу бібліотеки пропонують вишити на полотні кілька хрестиків своєю рукою. Робота вже на стадії завершення. У бібліотеці с.Скреготівка оформлена виставка дитячих малюнків присвячених творчості Кобзаря, заплановано проведення літературно-музичної години “Шевченкове слово сяє у віках”, вікторина та конкурс читців. У бібліотеці-філії с.Ставок буде проведено літературний конкурс на кращий твір-роздум “Моє знайомство з Шевченком”, художній конкурс – творча робота, пов’язана з творами Т.Шевченка (вишивка, малюнок, картина), конкурс читців.

Багато заходів заплановано також в кожному сільському клубі, будинках культури населених пунктів району та районному будинку культури ім. М.П.Ковальова. Вінцем усіх численних зусиль мистецької громади краю на вшанування Шевченка має стати творчий звіт Волині на головній сцені країни 28 жовтня. Перед управлінням культури стоїть непросте завдання: вразити столичного глядача майстерністю передати незбагненне багатство волинської душі словом, музикою, піснею, танцем, а водночас – спробувати прочитати Шевченка по-новому.

“Вся Україна і міжнародна спільнота незабаром відзначатимуть 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. До цієї події залишилося зовсім небагато часу, тому необхідно посилити роботу з підготовки до відзначення ювілейної дати, аби достойно провести усі відповідні заходи”, - наголосив Зіновій Колісник, підкресливши, що це питання перебуває на особливому контролі Глави держави Віктора Януковича.