09-10-2013

Вже кілька років поспіль у день або в переддень свого професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек працівники Ківерцівської РЦБС вирушають у екскурсійну поїздку, щоб відпочити та набратися позитивних емоцій на цілий наступний рік. Цього року вибір пав на Прикарпаття. Дводенна поїздка була насичена екскурсіями, тому нудьгувати не доводилось…

Відвідини Прикарпаття розпочалися з Долинського району Івано-Франківської області. Спершу екскурсанти побували у василіанському монастирі на Ясній горі у м. Гошеві, вклонилися чудотворній іконі Гошівської Божої Матері, копії Ченстоховської ікони чудотворної “Цариці Карпат”. Гошівський монастир вважається однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України. Його щорічно відвідує кілька мільйонів прочан з різних країн Європи.

Далі екскурсія перемістилась у районний центр – місто Долина, де знаходиться один з наймолодших музеїв на території карпатського регіону – Долинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів “ Бойківщина”. Експозиція музею складається з 6 основних відділів: кімната “Родини Антоновичів”, в якій експонуються світлини з життя відомих меценатів, особисті речі та колекція сувенірів і сірникових коробок з різних країн світу; зал “Природа”, де відображено всю велич і красу флори і фауни Карпат; “Історія”; “Побут та етнографія”; “Бойківська хата”, а також відділ “Сакральних пам’яток” в якому зберігаються копії старовинних ікон із Долинщини.

Наступною зупинкою першого дня було смт. Вигода та поїздка на Карпатському трамвайчику (Вигодська вузькоколійна залізниця) – мережа гірських вузькоколійних залізниць (ширина колії – 750 мм) в Українських Карпатах в Долинському районі. Побудована в XIX столітті для вивозу деревини з гір. Сьогодні діє як за призначенням, так і як туристичний маршрут. Маршрут пролягав вздовж річки Мізунки від селища Вигода через лісоділянку та селище лісорубів Міндунок (Солотвинський) до урочища Сенечів (поблизу села Сенечів). Під час поїздки на трамвайчику, під цікаву розповідь та жарти екскурсовода, бібліотекарі мали змогу спостерігати, як змінюються краєвиди вздовж берегів гірської річки.

Але найвищу порцію адреналіну всі одержали від відвідин одного з семи чудес України – скельно-печерного комплексу “Скелі Довбуша”. Це унікальна пам'ятка історії та природи, що розташована неподалік м. Болехова Івано-Франківської області в урочищі Бубнище. За переказами, у XVII–XVIII ст. тут таборували опришки, які використовували печери під сховище, саме через це унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижних істот, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками. Це була остання екскурсія подорожі, після чого бібліотекарі вирушили додому.

Як і будь-яка подорож ця мала свої унікальні, цікаві, можливо, місцями веселі чи не дуже, моменти, але всі залишились задоволеними поїздкою і всю дорогу назад ділились враженнями та переглядали зроблені фото. Про будь-яку подорож, як і про пригоду, можна писати багато і довго, але розповісти про все неможливо… Там потрібно побувати!!!

 

     
     

Більше фото з подорожі можна переглянути на наших сторінках в соціальних мережах Вконтакті та Facebook.