Сучасна українська художня література

 

Шановні користувачі, представляємо Вашій увазі перелік книг сучасних український авторів, які надійшли до бібліотеки протягом минулого року.

1.Вдовиченко Г. Бора 2.Вдовиченко Г. Пів'яблука 3.Горбань С. Надія: сплутані пазли 4.Люко Дашвар Село не люди

1. Вдовиченко Г.  Бора / Г. Вдовиченко; худ. М. Долгополова. — Х. : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля",  2011. — 240 с.

Роман Бори ще не дописано, тож несподіваний подарунок — особняк у Львові — міг стати її затишною творчою лабораторією, а став притулком - "рукавичкою" для ще шістьох душ... Старе й мале, давня подруга та дивакуватий незнайомець, кіт і собака та, звісно ж, сама Христина Бора на наших очах стають справжньою сім'єю. Споріднені душі, відверте й щире спілкування вони знаходять, не ховаючись за вигаданими ніками й аватарками. Але на те воно й життя, аби дивувати справді неймовірними, але невіртуальними, сюрпризами. Може, варто й нам скуштувати реального життя?

2. Вдовиченко Г. Пів'яблука : роман. — К. : Нора-Друк, 2008. — 240 с. - (Серія "Популярні книжки")

Роман про долі чотирьох подруг, які мешкають у Львові: редактора Галини, дизайнера Ірини, коректора Магди та телеведучої Луїзи. Одного разу їм до рук потрапляє дивний сувенір — дерев'яне яблуко, яке давній майстер зробив з секретом. Щойно це яблуко опиняється в кожної з героїнь, її життя змінюється, потаємні бажання стають реальністю.

3. Горбань С. Надія: сплутані пазли : роман-інтерв'ю / С. Горбань, Н. Лапіна. — К. : KM Publishing, 2011. — 240 с.

У кожного своя правда — у барда і бізнесмена, у двірника і лікаря. З них, наче з пазлів, складається буденність і таїна життя... Самотня дівчина сидить на узбіччі траси й мокне під дощем. Машини проїжджають повз, не звертаючи уваги на худеньку змерзлу постать. Але одна з байдужих автівок таки зупиниться, і за кермом сидітиме успішний бізнесмен Кирило, який піддався миттєвому поруху душі, хоча йому, здається, в житті нічого не бракує. Та чи справді нічого? Може, йому бракувало саме цієї незнайомої дівчини, яка невідь-звідки узялася на його життєвому шляху — і так само невідь-куди може будь-якої хвилі зникнути?..

4. Люко Дашвар. Село не люди : роман / Люко Дашвар. - Х. : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля",  2010. — 272 с.

У селі все про всіх знають. Нічого не приховаєш. Тим більше – палку пристрасть дівчини-школярки Катерини до одруженого чоловіка Романа, батька її однокласника Олександра. Але невдовзі хлопець гине. У його трагічній смерті звинувачують Катю. Дівчина страждає. Та біда одна не ходить...

Куди подітися засудженій громадою, наляканій та самотній Каті? Чим завершаться поневіряння нової Лоліти? Чи знайде вона своє щастя? Чи вистоїть під жорстокими ударами долі?

Всевишній знає правду і не покине невинну душу на поталу юрбі.

5.Люко Дашвар Молоко з кров'ю 6.Люко Дашвар. Мати все 7.Люко Дашвар. Биті є. Макар 8. Люко Дашвар. РАЙ. центр

5. Люко Дашвар. Молоко з кров'ю : роман / Люко Дашвар. - Х. : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля",  2008. — 272 с.

Дочка українського олігарха Олексія Ординського Руслана, 17-річна розумниця і красуня, яка ось вже 10 років не бачила батьківщину, тому що мешкала з батьками у Англії. Та раптом у неї спалахнули патріотичні почуття. Вона сказала, що хоче повернутися на рідну землю, щоб зробити для неї щось корисне. Їй було важко пояснити батькам, чому вона на це зважилася, але все ж таки вона досягає свого, і батьки відправляють її до Києва з чотирма охоронцями і грошима на покупку рідної землі. Їй пропонується земля, яка перетворилася на котеджне селище "нових українців". Але Руслана хоче землі, "оспіваної легендами"...

6. Люко Дашвар. Мати все : роман / Люко Дашвар;  [передм. О. Герасим'юк] ; худ. О. Маслов. — Х. : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля",  2010. — 336 с. : іл.

Здавалося б, професорській доньці Лідочці Вербицькій пощастило: турботлива мама, коханий чоловік, гарна квартира, грошей вдосталь, — якби не таємниця... Вона дізнається, що забите сільське дівча, куплене для сексуальних утіх її брата Платона, — не єдина маріонетка в руках їхньої матері! Підступ і брехня — ось на чому мати побудувала свою родинну ідилію! Але власного щастя Ліда зречеться сама...

Мати все — і все втратити!

7. Люко Дашвар. Биті є. Макар. Кн. 2 / Люко Дашвар. — Х. : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля",  2011. — 288 с.

Красиве життя, про яке Макар мріяв зі студентства, йому не належить: машина службова, квартира чужа, гроші остогидлої коханки... Колись омріяний капітал штовхнув його в обійми впливової Марти — тоді він зробив свій перший крок угору... сходами, що ведуть униз. Він зрозумів це, коли закохався. Його побудоване на брехні щастя виявилося крихкішим за картковий будинок, а його план повернення втраченого загрожує занапастити ще кілька життів...

8. Люко Дашвар. РАЙ. центр : роман. Кн. 1. / Люко Дашвар; худ.  О. Маслов. — Х. : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля",  2010.  —  272 с. : іл.

Помешкання в центрі мегаполісу, навчання в престижному виші, роман з багатієм — для провінціала то межа успішності, ніби опинитись у центрі раю! Заради цього можна поступитися принципами, сховати гордість, збрехати...

Але чи є в тому раю — у орендованому одязі, у шикарних офісах та автівках представницького класу — безгрішні душі? Бо тільки безгрішна душа зможе побачити двох вояків гетьмана Петра Дорошенка, які пробудилися через 340 років, щоб відшукати РАЙ центр.

9.Драчковська О. Нянька-Ненька 10.Дяченки Марина та Сергій. Скрут 11.Дяченки Марина та Сергій. Долина совісті 12.Дяченки Марина та Сергій. Ключ від Королівства

9. Драчковська О. Нянька-Ненька. Зі щоденника заробітчанки / О. Драчковська. — Львів : Кальварія, 2009. — 192 с.

З одного боку — це документальна повість, яка написана з власного досвіду. Журналістська стаття, розширена до розмірів сучасного роману. З іншого, це емоційна психологічна проза. Це український погляд на інші країни, у цьому випадку — на Іспанію.

10. Дяченки Марина та Сергій. Скрут : роман / Марина та Сергій Дяченки. — К. : Гамазин, 2009. — 384 с.

Для справжнього кохання немає перешкод. Та якщо на шляху закоханих постане смертельна загроза, а замість щастя на них чекатимуть важкі випробування, то це буде справжньою перевіркою почуттів... А може і підтвердженням того, що людська природа суперечлива і недосконала. Адже невипадково у старому лісі ховається від світу чудовисько - скрут. Кажуть, що він - втілення людської зради, яка перетворила колись безстрашного воїна на безжалісну потвору. Скрут вимагає помсти, а майбутні виконавці його волі вже самі прямують до небезпечного лігва.

11. Дяченки Марина та Сергій. Долина совісті : роман / Марина та Сергій Дяченки. – К. : Гамазин, 2008. – 336 с. – (Серія "Світи Марини та Дяченків")

Хіба можемо ми уявити наскільки страшною для людини є цілковита самотність? Коли в твоєму житті, житті талановитого і успішного письменника, немає місця жодній рідній душі чи, навіть, просто другові. Коли ти привид, невидимка серед натовпу. Бо хрест твій - жахлива здатність прив'язувати до себе людей. Може, навіть до смерті.

У нього немає жодного шансу перехитрувати власну Долю і подарувати щастя коханій, та любов здатна творити чудеса. Хай на мить, на кілька митей, назавжди...

12. Дяченки Марина та Сергій. Ключ від Королівства : роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. — К. : Гамазин, 2008. — 408 с. — (Серія "Зоряний гість")

Потрапити в Королівство легко. Піти мандрувати дорогами, захищаючи себе й супутників від небезпек, - просто. Повернутися додому - лише один крок.

Часом лише один крок відокремлює зраду від помилки, вірність від боягузтва, стриманість від байдужості, а сумнів від заздрості. Один крок до трону.

Який крок зробиш ти?

13.Дяченки Марина та Сергій. Зло не має влади 14.Дяченки Марина та Сергій. Королівська обіцянка 15.Іванцова М. Ключі від ліфта 16.Кідрук М. Любов і піраньї

13. Дяченки Марина та Сергій. Зло не має влади : роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. — К. : Гамазин, 2008. — 408 с. — (Серія "Зоряний гість")

І магічні формули, і маги-королі, і навіть вірні друзі часом виявляються безсилими - ні, не перед жорстокими чарами, а перед звичайною буденністю й забуттям. І тоді приходить Сарана - жахлива стонога і сторука навала змітає й витоптує все на своєму шляху, і не має від неї порятунку, і ніщо її не зупинить...

Королівство, котре забуло свого короля, приречене на загибель і запустіння.

"Зло не має влади" - лише слова... Ти теж так вважаєш?

14. Дяченки Марина та Сергій. Королівська обіцянка : роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. — К. : Гамазин,  2008. — 392 с. — (Серія "Зоряний гість")

Така собі пересічна справа: п'ятьом принцесам знайти п'ять принців... Хіба що одна дещиця: Королівство - це новий світ в безмірі невідомого, і тут немає чужоземних принців. Просто немає.

Отже, виконати королівську обіцянку неможливо, а не виконати її - втратити Королівство. Чим і ким пожертвує маг дороги заради виконання королівської обіцянки?

Чим і ким пожертвує король Оберон - і заради чого, власне, ця жертва? Чим і ким можеш пожертвувати ти?

15. Іванцова М. Ключі від ліфта : роман / М. Іванцова. – Х. : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012. – 288 с.

У шістнадцятирічної Олі не було вибору: її обманом заманили до закордонного борделю та примусили торгувати власним тілом. У її співвітчизниці Лізи вибір був – і він, як виявилося, припав на того, хто прирік Олю на сексуальне рабство!

Диво допомогло дівчатам утекти на батьківщину…

16. Кідрук М. Любов і піраньї : роман / М. Кідрук. — К. : Нора-Друк, 2011. — 320 с. : іл. — (Серія "Мандри")

"Любов і піраньї" — роман з подвійним happy end'oм, продовження мандрівної епопеї Максима Кідрука. Це суміш пригод, цікавих фактів та живого гумору, з легкими вкрапленнями нещасливої "love story", що закінчується феєричною авантюрою, під час якої автора ледь не з'їдають піраньї...

Книга створена на основі реальної історії не дуже вдалого кохання, що, втім, призвело до дуже вдалої мандрівки Бразилією в непролазних нетрищах Пантаналу — безлюдної та дикої країни ягуарів.

17.Кідрук М. Подорож на Пуп Землі 18.Клименко Л. У світі твар ... пардон!... мужчин 19.Клименко Л. Paloma negra 20.Когут Л. С. Мудрі жінки

17. Кідрук М. Подорож на Пуп Землі : у 2 т. / М. Кідрук — К. : Нора-Друк, 2010. — 224 с. — (Серія "Мандри")

Перед вами пригодницька сага, в якій йдеться про мовчазні гори, пекучі джунглі та холодну пустелю. Це книга про далекі екзотичні краї, де відчайдушні головорізи з легкістю випотрошать тельбухи необережних мандрівників, підловивши їх при перетині кордону, де грізні андійські демони потай прослизають у душі подорожніх і манять їх на вершини неприступних хребтів, на яких сотні років тому могутні інки будували свої фортеці, ховаючи величні храми та цитаделі високо поміж хмар...

Історія про двох мандрівників — молодого українця та його чеського товариша, які натоптали 6000 км Південною Америкою від Кіто, столиці Еквадору, через усе Перу аж до Сантьяго-де-Чилі, і пройшли все це заради одного: аби врешті-решт потрапити на Пуп Землі і доторкнутися до таємниць острова Пасхи...

18. Клименко Л. У світі твар... пардон!... мужчин. Посібник для жінок з полювання на мужчин: роман / Л. Клименко. — К. : Дуліби, 2009. — 168 с.

Бути щасливою жінкою - це наука, якої треба навчатися. Передусім варто сприймати і любити чоловіків такими, якими вони є. Втім, це справедливо і щодо жінок.

У цій книзі повно смішних і смачних порад жіночого щастя від відомого фахівця сексуальних наук Люби Клименко. Так, коли Люба знайомиться з новим чоловіком, то відразу визначає, на яку тваринку (чи тварюку) цей чоловік схожий, а відтак і будує свої стосунки з ним.

Цей еротично-гумористичний посібник наповнений описами різних представників чоловічого зоопарку. Отже, визначайтеся, - а далі все піде, як по маслу.

19. Клименко Л. Paloma negra: роман / Л. Клименко. — К. : Дуліби, 2007. — 156 с.

У новому любовному романі відомої майстрині еротичної прози Люби Клименко йдеться про шалені латиноамериканські пристрасті, які вирують у сучасному респектабельному Львові. Член Товариства анонімних любителів себе Марк Антоній несподівано вплутується в любовний трикутник, який згодом, усупереч законам геометрії, перетворюється на чотирикутник. Лейтмотивом любовних стосунків героїв роману стає пісенний хіт у стилі ранчерос "Paloma negra" (Чорна голубка).

Для читачів, яким уже виповнилося 30 років.

20. Когут Л. С. Мудрі жінки : оповідання / Л. С. Когут. — 2-ге вид., доп. — Львів : Афіша, 2010. — 220 с.

Людські долі, життєві перипетії, заплутані колізії майстерно втілила письменниця у своїх оповіданнях. Кожен окремий твір — особливий, але їх об'єднує вияв почуттів, розуміння жіночої психології і найголовніше — віра в себе, в добро, в життя.

Для широкого кола читачів.

21.Когут Л. Якби все почати заново? 22.Кокотюха А. Язиката Хвеська 23.Корній Д. Гонихмарник 24.Корній Д. Тому, що ти є

21. Когут Л. Якби все почати заново? : роман / Людмила Когут. — Львів : Афіша, 2011. — 215 с. : іл.

Захоплива розповідь про кохання і хитросплетіння людських стосунків упродовж довгих десятиліть, про чарівні витівки веселої фантазерки долі, часом щедро на подарунки, а інколи подібної на злющу даму, цілком позбавлену доброти і почуття гумору.

Разом з героями ви поринете в цікаву подорож у минуле із щасливим поверненням у сьогодення, замислюючись...

А якби все довелося розпочати заново...

22. Кокотюха А. Язиката Хвеська : роман / А. Кокотюха. — К. : KM Publishing, 2009. — 320 с. — (Серія "Фієста")

Авантюрно-кримінальна комедія "Язиката Хвеська" — новий роман Андрія Кокотюхи, який не лише розважить читача, а й покаже знайомі кожному сучасні українські реалії та звичаї під несподіваним кутом зору. Звісно, не обійдеться тут і без детективної інтриги. Сценарій однойменного роману став лауреатом конкурсу "Коронація слова", і ця історія чекає на екранізацію.

23. Корній Д. Гонихмарник : роман / Д. Корній; [передм. Люко Дашвар]; худ. А. Єрьоміна. — Х. : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2010. — 336 с. : іл.

У життя Аліни вриваються чари, яким вона не здатна протистояти, і кревний ворог Градобур — заклинач дощу. Щоб перервалася нарешті низка нещасть, що переслідують уже кілька поколінь її родину, потрібна жертва! Невже героїня покладе на вівтар вистраждане кохання до дивного юнака у чорному, що зветься Кажан?

Цей роман для тих, хто хоче взяти кілька уроків справжньої української магії та любить мандрувати по дахах!

24. Корній Д. Тому, що ти є : роман / Д. Корній. – Х. : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2011. – 240 с.

Перед лицем справжнього кохання навіть суворий поганський Числобог може перетворитися на такого собі Амура! Є жінка, життя якої добігає кінця. Є чоловік, для якого вона і є життя. І є кімната номер ∞, з якої їхнє життя починається спочатку, майже спочатку…

25.Ликович І. Татцельвурм. Тірольська історія 26.Лис В. С. Іван і Чорна Пантера 27. 28.Матіос М. Армагедон уже відбувся

25. Ликович І. Татцельвурм. Тірольська історія : роман. — К. : Нора-Друк, 2010. — 174 с. — (Серія "Популярні Книжки")

Засніжені вершини тірольських гір приховують багато таємниць. Лавина забрала життя чоловіка і донечки молодої українки Олени. Через шість років Олена повертається на місце смерті своїх рідних, але Альпи готують їй чергове випробування. Забобонні мешканці вороже ставляться до Олени і звинувачують її в негараздах, що почалися після її приїзду. Селянська вигадка про альпійського монстра татцельвурма стає реальністю. Олена переховується від людського нерозуміння і помсти на віддаленому хуторі, де випадково розгадує жахливу таємницю. Але чи потрібна людям правда, якщо вона суперечить їхнім усталеним поняттям?

26. Лис В. С. Іван і Чорна Пантера / В. С. Лис. – Х. : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012. – 320 с.

Він – біла ворона, дурник із Кукурічок. Вона – Чорна Пантера, дівчина з обкладинки. Спільного з найекзотичнішою та найскандальнішою темношкірою супермоделлю Таумі Ремпбел останньому парубку на селі Йвану годі й шукати, на зустріч – годі й сподіватися, а фото гламурної красуні – ну як не цілувати. Як не пестити. Та він має дещо, що належить їй, тобто належатиме…

27. Литовченко Т. Помститися імператору : роман / Т. Литовченко. – Х. : Фоліо, 2011. – 251 с.

Невблаганна доля розчавила щасливе життя Степана Раковича – колишнього сердюка гетьмана Мазепи. Здавалось, вихід єдиний: накласти на себе руки… Та в мить найбільшого відчаю прийшли розуміння: спокій прийде, лише коли він помститься не окремим дрібним ворогом, а… найсильнішій людині в Російській імперії – самому Петру Великому!

28. Матіос М. Армагедон уже відбувся : повість / М. Матіос. — Львів : Піраміда, 2011. — 112 с.

Сторінки нової книги Марії Матіос "Армагедон уже відбувся" — це майже "дантові кола" однієї людини. І провідником у цьому пеклі є Іван Олексюк — у далекій молодості "засуджений на життя" ціною "червоної гадючки чужої крові на своїх черевиках".

Ці "дантові кола" потрібні письменниці, щоби пізнати Істину головного персонажа, який увесь вік після вбивства людини думає про "вавилонську вежу" свого життя, що має колись завалитися. Марії Матіос доконче потрібно через історію Івана Олексюка наблизити читача до розуміння Іванової правди-причини, його істини: Хотіти Жити. Бо насправді істина для всіх одна. От тільки, "якби запізнитися вмерти. Або народитися".

Увага до найтонших деталей, глибокий психологізм і прискіплива любов до того, чиє "тіло душі" по живому ріже її письменницький "скальпель", — незмінні прикмети стилю Марії Матіос.

29.Медвідь Г. Мимовільний викидень 30.Мушкетик Ю. Останній гетьман. Погоня 31.Роздобудько І. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю 32.Роздобудько І. Якби

29. Медвідь Г. Мимовільний викидень : роман / Г. Медвідь. — Львів : Афіша, 2011. — 291 с.

Лист, який отримала успішний адвокат Марія, перевернув її життя і заставив повернутися в минуле, сповнене кохання, надій і розчарувань...

Вона кохала і була коханою, що обернулося несподіваним горем, і не важливо, що стало на шляху закоханих - мама, квартира, кар'єра чи незапланована вагітність.
Погоджуючись на переїзд в інше місто, сподівалася, що навчання і робота допоможуть їй пережити особисту драму...

Здавалося, зайшло сонце, прийшла ніч, а світанок не наступить ніколи. Але життя сповнене несподіванками, щоразу підкидає нам нові випробування і нові сюрпризи...

30. Мушкетик Ю. Останній гетьман. Погоня : романи / Ю. Мушкетик. – Х. : Фоліо, 2011. – 374 с.

У центрі роману «Останній гетьман» - визначна історична постать, державний діяч, останній керманич козацької України Кирило Григорович Розумовський. Хоч би які оцінки давали йому історики, перед нами освічений і далекоглядний політик. Попри будь-які утиски та перешкоди, вставав на захист прав і свобод козацької автономії.

Рома «Погоня» - захоплююча історія про козака-характерника, якому й чорт не брат, про його сумні та веселі пригоди на довгому шляху з Січі додому.

31. Роздобудько І. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю : роман / І. Роздобудько. — К. : Нора-Друк, — 2011. — 240 с.

Їх багато по усіх світах — тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони усміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом, комусь з них випадає удача. Часом — прозріння і повернення. Часом — нова любов. А іноді й смерть.

У невеличкому німецькому містечку за своїми постояльцями — емігрантами з України — спостерігає хазяйка котеджу фрау Шульце. Вона знає про них набагато більше, ніж вони про себе. З них їй треба обрати лише одного — того, хто "розшифрує" для неї листа від батька її дитини, розстріляного в далекому 1945 році.

32. Роздобудько І. Якби : роман / І. Роздобудько. – Х. : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012. – 256 с.

Все у Вероніки складалося якнайкраще: вдалий шлюб, кар’єра журналістки… І телебачення – наступний крок уперед, та, щоб його зробити, жінці треба повернутися назад, у минуле… 1980 рік, безтурботна дівчинка Ніка, яка ще не зазнала шоку, а отже, не почала затинатися, і сусідський хлопчисько – той, якби доросла Ніка знала, чим обернеться її спроба змінити дві дитячі долі…

33.Талан С.  Коли ти поруч 34.Тищенко-Забожко Л. М. Дорогою надій 35.Фіалко Н. Дві обручки 36.Фіалко Н. Зламані жоржини

33. Талан С.  Коли ти поруч : роман / С. Талан. – Х. : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012. – 320 с.

Льоша хотів бути з Дашею в радості та горі, у багатстві та бідності, але не у хворобі… Коли близька подруга видала її таємницю, коли власні батьки відсахнулися від неї, як від прокаженої, - хто його засудить? У чому її провина? Даша опинилася не в тому місці не в той час. Хвороба, якою вона заразилася, рятуючи інших, невиліковна. Даша не знає, як але вона повинна жити далі!

34. Тищенко-Забожко Л. М. Дорогою надій : роман / Л. М. Тищенко-Забожко. — Х. : 2008. — 304 с.

У романі "Дорогою надій" йдеться мова про свята і будні українських жінок, яких безталання погнало в Італію.

Життя – це постійна боротьба між оптимізмом і песимізмом. Людське щастя, мов кришталевий колосок: необережно доторкнувся – і розсипався той колос на безліч прозорих кришталевих зернин, які жоден майстер-віртуоз не складе докупи. Невигадані жіночі долі покладені в основу твору.

35. Фіалко Н. Дві обручки : роман / Н. Фіалко. — Тернопіль : Навч. книга–Богдан, 2011. — 288 с.

У романі йдеться про схрещення поглядів двох поколінь на події, які відбувалися на теренах західних областей України у 40-х роках; про високий патріотизм усіх верств населення, особливо молоді, яка за ідею важила життям тоді, і про патріотизм теперішній – на майданах під різними гаслами. Авторка взяла на себе сміливість зобразити у цьому творі дві епохи, досить близькі за часом, але такі далекі за сприйняттям, як і їх представники.

Ніна Фіалко у своєму романі не дає однозначної відповіді, хто винен, адже її і не існує. Вона просто порівнює життя у Західній та Східній Україні, спосіб мислення, і можливості примирення. Але чому роман називається "Дві обручки"? А назва ця надзвичайно символічна, тільки зрозуміти все ви зможете прочитавши книгу до кінця!

36. Фіалко Н. Зламані жоржини / Н. Фіалко. – Тернопіль : Навч. книга–Богдан, 2011. – 304 с.

Роман "Зламані жоржини" оповідає непросту долю вчительки Галини Павлівни Ковальчук.

Карколомний сюжет, несподівані повороти долі головної героїні, заплутані життєві ситуації — саме це вирізняє даний твір з-поміж інших жіночих романів.

Для широкого загалу читачів.

37.Фіалко Н. Небезпечна межа 38.Фіалко Н. Повертайтесь, журавлі, додому 39.Фіалко Н. Родинні гріхи 40.Хорунжий Ю. Вірую

37. Фіалко Н. Небезпечна межа : роман / Н. Фіалко. – Тернопіль : Навч. книга–Богдан, 2010. – 288 с.

У романі Ніни Фіалко йдеться про долю молодих людей, які наполегливо і не завжди вдало шукають місце під сонцем. Трагедія, що спіткала одну з героїнь роману, змушує читача задуматися над таким явищем, як заробітчанство.

Роман пропагує християнську мораль і високодуховні цінності.

38. Фіалко Н. Повертайтесь, журавлі, додому : роман / Н. Фіалко. — Тернопіль : Навч. книга–Богдан, 2011. — 240 с.

Так назвала свій роман Ніна Фіалко. Уже з самої назви зрозуміло, що темою розповіді буде одна з найболючіших для Західної України – закордонне заробітчанство. Родина Приходько вважалася забезпеченою та інтелігентною.

В родині склалося так, що дітей виховувала бабуся, а батьки заробляли гроші, яких вистачало на різні забаганки.

Щоб забезпечити себе і дітей, Роман їде на роботу до Польщі, а згодом і Зоряна вирушає в Росію, залишаючи Катрусю та Тараса з бабусею. А що ж далі?

Без вас виростають ваші діти. Без вас відходять в інший світ ваші батьки і споряджають їх в останню путь чужі люди.

39. Фіалко Н. Родинні гріхи : роман / Н. Фіалко. – Тернопіль : Навч. книга–Богдан, 2008. — 464 с.

Драматична історія життя головної героїні роману "Родинні гріхи" не залишить байдужим жодного читача, який візьме до рук цю книгу. Кохання, дружба і нелегкі колізії долі — ось що привертає увагу до цього твору.

Для широкого загалу читачів.

40. Хорунжий Ю. Вірую : іст. роман / Ю. Хорунжий. – К. : Школа, 2009. – 428 с. : іл.

Головний герой роману – історик і державний муж Михайло Грушевський, який доніс нам тривку віру в Україну.