Знайди своє покликання

Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Обираючи свою майбутню професію, ми радимося з батьками, вчителями, знайомими, вивчаємо довідники. Шановні користувачі, Вас, звичайно, теж хвилюють питання: ким бути? Як знайти головну справу свого життя? Бібліотека не може і не хоче стояти осторонь такого актуального питання. Тому в рамках тижня профорієнтації бібліотекарями Ківерцівської бібліотеки для дорослих було підготовлено віртуальну книжкову виставку «Знайди своє покликання». Представлена література допоможе Вам дізнатися якомога більше про майбутню професію та краще зорієнтуватися на ринку праці.

 

Довідник. УСЕ для абітурієнта. 2010. — К. : «Майстер-клас», 2010. Випуск шістнадцятий. — 768 с.

Пропонований довідник містить відомості про ВСІ вищі навчальні заклади України I-IV рівнів акредитації державної й недержавної форм власності: університети, академії, інститути, коледжі, технікуми, училища. Подані дані про місцезнаходження ВНЗ, їхні адреси, телефони приймальних комісій, електронні адреси та інтернет-ресурси, а також про переліки дисциплін, за якими відбувається конкурс при прийомі на навчання за різними напрямами підготовки (спеціальностями).
Крім того, пропонується інформація, яка буде корисною при обранні спеціальності та навчального закладу: профорієнтаційні тести, огляд ривку праці, дані про інфраструктуру ВНЗ.
БОНУС цього видання — тренінг до тестування ЗНО-2010 з обов'язкових дисциплін: українська мова, математика та історія України.


Довідник сучасних професій / Укл. Л. О. Дриль. — X. : Торсінг плюс, 2010. — 416 с.

Вибір майбутньої професії — один із найважливіших у житті кожної людини. Для того, щоб зробити правильний вибір, потрібно мати повне уявлення про якомога більшу кількість професій, про переваги та недоліки кснкної з них.
Видання інформує про найпоширеніші спеціальності та нові професії, які порівняно недавно з'явилися на ринку праці; порушує питання про основні обов'язки, попит на ринку праці, «плюси» та «мінуси» кожної професії. Наприкінці книги вміщено профорієнтаційний тесті зразки резюме.


Усі вищі навчальні заклади України. Довідник абітурієнта 2008-2009. — X. : Торсінг плюс, 2008. — 784 с.

Відомо, що той, хто володіє інформацією, володіє світом. «Усі вищі навчальні заклади України. Довідник абітурієнта 2008-2009» пропонує найновішу та найбільш повну інформацію про ВНЗ нашої країни та умови вступу до них. Упорядкована за регіонами інформація містить відомості про факультети, спеціальності, форми та вартість навчання, що допоможе швидко зорієнтуватися і знайти потрібний ВНЗ.


Навчальні заклади Волині. Довідник для абітурієнтів. – Луцьк : Терен. – 2004. – 48 с.

Довідник "Навчальні заклади Волині" – видання, яке одним із вас допоможе орієнтуватися у багатоманітті навчальних закладів нашого регіону, а іншим – обрати свій шлях для здобуття освіти.
Видання підготовлене завдяки взаємодії видавництва і керівництва кожного з представлених навчальних закладів.
Довідник "Навчальні заклади Волині" має свої особливості. Так, скажімо, упродовж тривалого часу змінювалися засновники тих навчальних закладів, які діють в області упродовж десятків років. Тому в графі "засновник" опубліковано інформацію, запропоновану тим чи іншим навчальним закладом, або вказано засновника станом на кінець 2003 р.


Ветеринар

Талант ветеринара, як і будь-який інший, це дар. З давніх часів, з тих пір, як людина приручила тварин, з'явилася необхідність стежити за станом їхнього здоров'я. Брати наші менші страждають від тих самих захворювань, що і ми: це і звичайна простуда, і ангіна, і виразка шлунку, і сечокам'яна хвороба. Нерідко в залишеної на якийсь час в чиїхось добрих руках собаки від туги не витримує серце – трапляється інфаркт. Лікування складних хвороб, звичайно ж, потребує часу. І ветеринарам часто доводиться боротися за життя своїх пацієнтів, швидко приймаючи рішення, а потім довго та тривало стежити за ними, при цьому заспокоюючи засмучених власників тварини.

При виборі професії ветеринара, в першу чергу, необхідно керуватися великою любов'ю до тварин. Цю любов прекрасно відчувають чотириногі пацієнти, тому від одного лікаря вони згодні витерпіти найболіснішу процедуру, а іншому не дадуть навіть оглянути себе.

Книги, які ми пропонуємо, допоможуть Вам розвинути спостережливість, хорошу пам’ять, логічне мислення, терпіння і доброзичливе ставлення до тварин.  Адже для лікарів ветнагляду основними професійно важливими рисами є: наполегливість і послідовність у прояві професійних вимог, відповідальність і принциповість при виконанні службового обов’язку.

 

1. 2. 3.

1. Все о голубях / авт.-сост. С. П. Бондаренко. – М. : АСТ, 2006. – 655 с. : ил. – (Хозяину на заметку)

В этой книге собраны сведения, которые помогут вам постичь секреты и премудрости содержания голубей: какие сущетвуют породы и каковы перспективы их разведения, как кормить голубей, осуществлять за ними уход, проводить профилактику и лечение болезней, строить надежные голубятни и кормушки.

Вы узнаете об особенностях поведения своих любимцев и сможете самостоятельно осуществлять их воспитание и дрессировку.


2. 10000 советов. Ваша собака / Авт.-сост. В. И. Давыденко. – Минск : Харвест,  2008. –  272 с. : илл.

Самая полная информация о собаках; происхождение и история одомашнивания; воспитание и важнейшие периоды жизни; особенности поведения и дрессировка; правильное питание; породы и их особенности; условия участия в выставках; лечение наиболее распространенных заболеваниях.


3. Довідник фельдшера ветеринарної медицини / С. С. Медведев, В. М. Безсмертний, І. Г. Погурський та ін.; За ред. С. С. Медведева. –  К. : Урожай, 1993. – 568 с. – (Рос. мовою).

Описано найбільш поширені інфекційні, інвазійні, внутрішні незаразні і гінекологічні захворювання сільськогосподарських тварин. Наведено короткі відомості про організацію ветеринарно-медичної справи в Україні, з питань хірургії, акушерства, штучного осіменіння, фармакології, отруєнь, зоогігієни, ветсанекспертизи, патрозтину, дезинфекції тощо. Довідник розрахований на фельдшерів ветеринарної медицини, викладачів і студентів зооветеринарних відділень сільськогосподарських технікумів.


4. 5. 6.

4. Декоративные мыши / Пер. с нем. С. Казанцева. – М. : АКВАРИУМ, 2000. – 64 с.; илл.

В этой книге речь идет о мышах, крысах и их близких родственниках – песчанках. Грызуны в квартире. Клетки и их обустройство. Как распознать здоровых животных. Правильный корм и регулярный уход.


5. Энциклопедия домашнего птицеводства / сост. Н. П. Умельцев. – Х. : Клуб Семейного Досуга,  2010. –  352 с. : ил.

Книга содержит исчерпывающую информацию об особенностях различных пород кур и цесарок, уток и индоуток, гусей и индеек, перепелов и голубей. Вы узнаете, как их правильно содержать, откармливать и выводить молодняк. Практические рекомендации по устройству птичников, инкубации яиц, профилактике и лечению распространенных заболеваний пригодятся как фермеру с многолетним стажем, так и тому, кто только собирается им стать.


6. Кролики и нутрии / Сост. В. Д. Булгаков. – Донецк : БАО, 2003. – 128 с.

В книге собраны необходимые сведения о кроликах и нутриях: описаны наиболее ценные породы животных и условия их содержания, даны рекомендации по рационам кормления и профилактике наиболее распространенных заболеваний. Отдельная глава рассказывает о конструкции домашних ферм.


7. 8. 9.

7. Крылова Н., Афонина И. Персидские кошки / Н. Крылова, И. Афонина. – Донецьк : Сталкер, 2008. – 368 с. : ил.

Перська кішка – одна з найпопулярніших благородних кішок. Перси домовиті й легко прив'язуються до господаря, мають слухняну, м’яку вдачу, грайливі й дуже вродливі.

Для широкого кола  читачів.


8. Морские свинки / Пер. с нем. Е. Захарова. – М. : Аквариум, 2007. – 64 с. : ил.

Морская свинка – симпатичное, ласковое и  очень самостоятельное животное. Ее можно оставлять на целый день одну в квартире, с ней не обязательно гулять, и к тому же морская свинка дневное животное, а значит не шумит по ночам и не беспокоит своих хозяев.

Эта книга будет интересна всем, кто любит животных и мечтает завести кого-нибудь у себя дома.


9. Співочі та декоративні птахи. – Донецьк: БАО, 2006. – 288 с.

Співочі та декоративні птахи окраса помешкання. Ці чарівні істоти дарують нам радість вжиткування з природою, створюють відчуття затишку.

Книжку присвячено утриманню й розведенню популярних видів співочих та декоративних птахів в умовах звичайної міської квартири. Усім любителям птахів будуть корисні рекомендації щодо вибору пернатого улюбленця, профілактики й лікування хвороб, правильного годування. Велику увагу приділено облаштуванню кліток і вольєрів.

 

Квітникар-озеленювач

Професія квітникаря передбачає оброблювання та вирощування квітів і декоративно-листяних рослин.

Професія озеленювача-квітникаря дозволяє створити красивий інтер’єр вулиці, парку, бульвару, присадибної території, палісадника й балкона. Та перш за все необхідно отримати знання про рослини, їх біологічні особливості, умови вирощування, правила оформлення територій нових сучасних об’єктів, нові напрямки моди в ландшафтному дизайні та декоративно-прикладному мистецтві.

У зв’язку із пожвавленням у галузі будівництва й високими вимогами до екології навколишнього середовища велика увага приділяється озелененню. Тому попит на спеціалістів у сфері квітникарства зростає.

Ми пропонуємо ознайомитися з книгами, які допоможуть Вам у догляді за квітами, дадуть поради по озелененню, стануть путівниками у світ вибраної професії.

1. 2. 3.

1. Аранжировка цветов. – М. : АСТ, 2000. – 128 с. – (Растения в доме, саду и на огороде)

Эта книга раскрывает основные принципы аранжировки цветов. Рассмотрев простую технику составления цветочных композиций, например, как сделать надежное крепление для вашего букета и как ухаживать за цветами, чтобы они продержались как можно дольше, книга переходит к анализу компонентов цветов и листьев, контейнеров и так далее. После этого подробно рассматриваются эстетические элементы форма, цвет, фактура и аромат. Таким образом вы получаете шанс воплотить на практике только что изученное вами.        

Книга предназначена для широкого круга читателей.


2. Комнатные растения от А до Я – М. : ОЛМА-ПРЕСС Гранд,  2007. – 320 с.: ил. – (Русский хесайон).

Комнатные растения создают атмосферу любви и тепла в вашем доме. Для того, чтобы они продолжали радовать буйством зелени или нежностью цветов, за ними, как и за всеми живыми существами, требуется уход.

Данный справочник-определитель расскажет вам о характере ваших цветов и о тех  условиях, которые должны быть созданы для них.

Для широкого круга читателей и любителей-цветоводов.


3. Пальмы. – М. : Фитон+, 2002. - 208 с. : ил. – (Серия «Живой мир вокруг нас»).

Пальмы становятся все более  популярными растениями декоративного оформления современных интерьеров квартир и офисов. Они придают помещениям особую красоту.

Г. В. Порубиновская, специалист по тропическим растениям, увлекательно рассказывает о биологических особенностях пальм строении стволов, листьев, цветков и плодов.

Автор дает практические советы, как ухаживать за пальмами в домашних условиях, как разместить их в интерьере, как сохранить растения здоровыми и даже как вырастить пальму из семени.

Издание хорошо иллюстрировано. Книга предназначена для широкого круга читателей.


4. 5. 6.

4. Праздничная флористика. – М. : Єксмо,  2011. – 144 с. : ил. – (Энциклопедии цветовода, дачника).

В этой уникальной книге, составленной на основе произведений профессиональных российских мастеров и лучших конкурсных работ флористов, представлены самые яркие и интересные тенденции современной флористики. Приемы и техника, идеи мастеров и практические рекомендации.


5. Садові декоративні рослини. – Х. : Веста,  2010.  – 144 с. : іл.

У книзі міститься максимум практичних порад щодо ландшафтного дизайну. Ця інформація допоможе правильно вибрати рослину, підібрати для неї оптимальні умови вирощування, а також дотримуватися усіх правил догляду за нею. Найбільш популярні види рослин розділені на групи залежно від особливостей вирощування. Окрема глава присвячена історії ландшафтного дизайну і його особливостям.

Книга розрахована на широке коло читачів.


6. Хессайрн Д. Г. Все о комнатных растениях / Д. Г. Хессайрн. – М. : Кладезь-Букс, 2002. – 225 с.

Все в мире проходит, пройдет со временем мода и на некоторые растения. Но наша увлеченность выращиванием комнатных растений, несомненно, не исчезнет и будет только возрастать. Если вы начинающий любитель, вам есть чему поучиться, взяв в руки эту книгу.

Цель этой книги раскрыть вам секреты успеха и рассказать с какими проблемами вы можете столкнуться при выращивании практически всех комнатных растений, какие вам могут встретиться.

Эффектно расположить растения не так уж сложно, до удивления просто расширить коллекцию растений эта книга расскажет вам, как все это сделать.

Издание хорошо иллюстрировано.

Книга предназначена для широкого круга читателей.

 

Тесляр. Столяр

Тесляр і столяр одні з  найбільш масових професій деревообробної промисловості. Вони з'явились дуже давно. В XI-XII столітті дерев'яні будинки та інші споруди на Русі будували теслярі, а внутрішнім їх обладнанням і виготовленням домашніх меблів займались столяри. Основними предметами домашнього інтер’єру була лавка, табуретка з круглим або квадратним сидінням, стіл і шафа простої форми.

Професія "столяр" переходила з покоління в покоління. У наш час основна маса столярних виробів виготовляється на великих підприємствах, оснащених новітнім обладнанням.

Ці  професії поширені в різних галузях господарства. Тесляр і столяр  оволодівають такими суміжними професіями, як столяр-краснодеревник, різьбяр по дереву, столяр-будівельник та ін.

Пропонуємо вашій увазі  ознайомитися з книгами, які надійшли до  нашої бібліотеки. Кожна з них розкриє Вам таємниці цих древніх і таких необхідних сьогодні професій.

1. 2. 3.

1. Ботюк О. Ф.  Деревознавство. Навч. посіб. / О. Ф. Ботюк – Тернопіль : Астон, 2002. –  100 с.

У навчальному посібнику висвітлено короткий опис хвойних і листяних порід дерев, їх будову, води, виробництво пиломатеріалів, асортименти лісоматеріалів, їх зберігання і сушіння.

Посібник може бути використаний учителями трудового навчання і біології, студентами педагогічних університетів, учнями середніх спеціальних навчальних закладів.


2. Домашний столяр / Сост. А. П. Акчурин. – Х. : Клуб Семейного Досуга, 2007. – 416 с. : ил.

Запропонована книжка є практичним посібником для тих, хто серйозно займається столярною справою. У ній наведено опис порід дерев, розкрито їхні особливості. Викладено технологію виготовлення найпопулярніших виробів із дерева, подано рекомендації з ремонту й відновлення меблів.


3. Краткий справочник плотника-столяра. – М. : Эксмо,  2007.  – 384 с.

Если вы готовитесь к ремонту и собираетесь выполнять строительные работы самостоятельно, воспользуйтесь этой книгой. В ней вы найдете все необходимые сведения для проведения столярно-плотничных работ. Научитесь выбирать пиломатериалы хорошего качества, делать разметку, обрабатывать древесину, укладывать паркет, изготавливать и устанавливать дверные и оконные коробки, лестницы, ремонтировать кровлю, выполнять внутреннюю и наружную отделку дома.

Доверьтесь нам и другой советчик вам не потребуется! Все рекомендации проверены на деле не одним поколением домашних мастеров.


4. 5. 6.

4. Резьба по дереву / авт.-сост. Е. А. Банников. – Минск: Современная школа,  2006. – 352 с.

Дерево попрежнему является самым востребованным материалом. Деревянные украшения в строительстве не потеряли своей актуальности, а хороший плотник такая же редкость, как и хороший печник. Изучив принципы изготовления различных  конструкций из дерева, вы вполне сможете самостоятельно изготовить бочку и резные наличники, простую разделочную доску, отремонтировать старый стул или сделать новый, с резными ножками и спинкой, украсить двор своего дома или дачи, используя подручный деревянный материал или даже соорудить более сложные и понастоящему художественные строения небольшой арочный мостик, оригинальное крыльцо и еще многое другое. Вы убедитесь, что это просто.

Данная книга предназначена для домашнего мастера, а также для тех, кто желает приобрести навыки работы с деревом.


5. Столярные работы. –  Ростов н/Д : Проф-Пресс, 2001. – 192 с., ил. –  («В помощь фермеру»)

В книге приведены сведения о строении и свойствах древесины, подробно изложены, порядок выполнения разнообразных столярных операций, применение приспособлений, инструментов, и вспомогательных материалов, а также технология изготовления основных столярных узлов и простейших изделий для дома. Книга станет хорошим помощником столярам-любителям при обустройстве жилища своими руками. Рассчитана на широкий круг читателей.


6. Щеглова О. А. Универсальный справочник плотника-столяра / О. А. Щеглова. – М. : РИПОЛ классик, 2006. – 512 е. : ил. – (Новейшие справочники).

В представленной книге приводятся разнообразные способы благоустройства не только дома, но и бани, надворных построек. Поэтому она будет полезна как начинающим, так и опытным плотникам-столярам. Здесь вы найдете новые идеи и технологические приемы, которые помогут вам превратить ваш труд в настоящее произведение искусства.

 

Чекаємо на Вас!